zJihlavy.cz

Vývoj a provoz těchto stránek zajišťuje

 Logoshop.cz | Grafické práce &výroba www 

Grafické studio a výroba www

Tento web používá k poskytování svých služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace

Diskuse o problémech, zážitcích nebo o čemkoliv jiném, co se týká našeho krajského města Jihlavy.

Jihlava je i naše město

Vložit nový příspěvek

Level autora: 0 Ján Ješko
E-mailová adresa 
29.1.2024
14:08:07

Půjčka od 100 000 Kč

Půjčka od 100 000 Kč

Pro všechny vaše finanční potřeby, bez ohledu na částku, kterou si přejete půjčit, nás prosím kontaktujte emailem a budete spokojeni. Převod prostředků ihned po schválení. Požádejte o přesně takovou částku, jakou potřebujete. Žádat můžete od 50 000 Kč se splatností 3 až 360 měsíců. Poznámka: Neexistuje žádné podvádění. E-mail: jeskoj55@gmail.com

Reagovat

Level autora: 0 Sabina Vodickova
E-mailová adresa 
16.1.2024
23:40:13

Půjčka od 100 000 Kč

Půjčka od 100 000 Kč
Pro všechny vaše finanční potřeby, bez ohledu na částku, kterou si přejete půjčit, nás prosím kontaktujte emailem a budete spokojeni. Převod prostředků ihned po schválení. Požádejte o přesně takovou částku, jakou potřebujete. Žádat můžete od 50 000 Kč se splatností 3 až 360 měsíců. Poznámka: Neexistuje žádné podvádění. E-mail: sabinavodickova8@gmail.com

Reagovat

Level autora: 0 Ján Ješko
E-mailová adresa 
8.1.2024
10:20:11

Vyřešíme všechny dluhy

Dobré ráno
Už se nebojte, mějte klid
Pro všechny vaše finanční potřeby, bez ohledu na to, kolik si chcete půjčit, nás prosím kontaktujte emailem a budete spokojeni. Převod prostředků ihned po schválení. E-mail: jeskoj55@gmail.com
Pozn.: neexistuje žádné podvádění

Reagovat

Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 Inge Arlt
E-mailová adresa 
5.8.2023
11:51:42

Rychlá finanční nabídka s pojištěním

Rychlá finanční nabídka s pojištěním Nabízím všechny druhy půjček a investic od 50 000 do 25 milionů kc každému občanovi, který může splácet včas bez protokolu, s úrokovou sazbou 2% po celou dobu splácení. Neváhejte mě kontaktovat, jsem k dispozici 24 hodin denně E-mail: ingearlt1950@gmail.com

Reagovat

Level autora: 0 Richard Jelen Jelínek
27.2.2021
20:29:57

Ad: Skalkou znovu poteče Koželužský potok

Fotka je zrcadlově otočená

Reagovat

Level autora: 0 Heulos TV Redakce Jihlava
E-mailová adresa WWW adresa
22.3.2017
19:19:02

Muž se dopustil výtržnictví

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu výtržnictví čtyřiadvacetiletému muži, který se po skončení hokejového utkání v Jihlavě na ulici obnažoval.
V pondělí 20. března si mladý muž, který byl pod vlivem alkoholu, po osmé hodině večer na ulici Jiráskova stahoval kalhoty a odhalil své pozadí. Na místě bylo v tu dobu množství dalších lidí a také policisté, kteří zde v rámci konání hokejového utkání dohlíželi na bezpečnost a dodržování veřejného pořádku. Podnapilého muže, který se dopouštěl protiprávního jednání, policisté zajistili. Dále provedli šetření, shromáždili důkazy a na jejich základě včera čtyřiadvacetiletému muži z Jihlavy sdělili

Reagovat

Level autora: 0 Heulos TV Redakce Jihlava
E-mailová adresa WWW adresa
22.3.2017
19:16:03

Žena se dopustila podvodu


Ze spáchání trestného činu je podezřelá devětačtyřicetiletá žena z Pelhřimovska, která se dopustila podvodu. Na konci loňského roku vystupovala jako zprostředkovatelka pronájmu domu v Jihlavě, o který projevil zájem třiadvacetiletý muž. Žena od něho převzala za rezervaci pronájmu finanční částku ve výši přes třicet tisíc korun. Do domu se měl muž nastěhovat za dva týdny s tím, že smlouvu poté uzavře přímo s majitelkou domu. Pronájem ale ze strany ženy ve skutečnosti zprostředkován nebyl, k uzavření smlouvy nedošlo a podvedenému muži žena finanční hotovost nevrátila. Mladý muž případ oznámil na policii a policisté ho začali okamžitě prověřovat. Provedli šetření, výslechy osob a shromáždili důkazy, zjistili, že žena ve skutečnosti neměla v úmyslu pronájem zprostředkovat a peníze od muže vylákala s cílem získat je pro sebe. Policisté poté sdělili devětačtyřicetileté ženě podezření ze spáchání trestného činu. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reagovat

Level autora: 0 Heulos TV Redakce Jihlava
E-mailová adresa WWW adresa
22.3.2017
19:10:43

O prvním dubnovém víkendu vstoupí Hrad Kámen do své 44. sezóny.

O prvním dubnovém víkendu vstoupí Hrad Kámen do své 44. sezóny. "Návštěvníci se mohou těšit hned na několik novinek, z nichž nejvýraznější bude přemístění pokladny. Dále dojde v expozici k obměně vystavených kočárků a kolébek tak, aby byl hrad stále atraktivní i pro ty návštěvníky, kteří se sem opakovaně vrací. V loňském roce absolvovalo prohlídku hradu 18 051 návštěvníků, což je nárůst oproti předchozímu roku o více než dva tisíce," uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Reagovat

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 Heulos TV Redakce Jihlava
E-mailová adresa 
22.3.2017
18:28:59

Slavnostní předání cen eOsobnost eGovernmentu 2017

Slavnostní předání cen eOsobnost eGovernmentu 2017 prokázalo, že Kraj Vysočina je krajem informačních technologií. Vítězná místa hned tří kategorií obsadili zástupci z Vysočiny. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek získal první místo v kategorii eOsobnost krajů, starosta Nového Města na Moravě si z pražského Národního muzea odvezl druhé místo v kategorii eOsobnost města a eOsobností obcí je starosta obce Rudíkov na Třebíčsku Zdeněk Souček.

Soutěž Osobnost eGovernmentu druhým rokem připravuje magazín Egovernment, jehož zástupci prostřednictvím soutěže oceňují osobnosti státní a veřejné správy, které svojí aktivitou přispěli a dále přispívají k realizaci, posunu nebo propagaci elektronizace české veřejné správy. Zástupci Kraje Vysočina, i přes padesát nominovaných osobností, slavnostní předávání cen naprosto ovládli, když se na předních pozicích umístili ve třech z pěti vyhlášených kategorií.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se nijak netají, že po technické stránce je v oblasti IT uživatelem, nicméně jeho cílem je zjednodušit jednání občanů s úřady prostřednictvím realizace plnohodnotného oběhu dat veřejnou správou. "Na státní úrovni existuje celá řada funkčních aplikací a služeb, které spolu navzájem obtížně komunikují, navíc nejsou plně využité a ani využitelné v praxi, což je potřeba změnit," uvedl hejtman Jiří Běhounek, eOsobnost krajů 2017.

Kraj Vysočina dlouhodobě považuje informační technologie za jednu ze svých rozvojových priorit a v průběhu let se stal mezi kraji lídr v této oblasti. "Elektronické služby veřejné správy a především celokrajská optická síť ROWANet pomohla rozvinout digitální ekonomiku na Vysočině. Společně s dalšími kraji jsme realizovali řadu projektů, např. rozsáhlý a hojně využívaný systém mezikrajských videokonferencí, či projekty digitální mapy veřejné správy nebo krajských technologických center," připomněl hejtman Jiří Běhounek s tím, že společně se Kraj Vysočina podílí i na rozvoji elektronického zdravotnictví a výstavbě telekomunikačních sítí.

Nad letošním ročníkem soutěže zaměřené na osobnosti, které se výrazně zasloužily o rozvoj elektronizace veřejné správy v ČR, převzali záštitu ministr vnitra Milan Chovanec, státní tajemník pro evropské záležitosti a koordinátor digitální agendy ČR Tomáš Prouza a prezident ICT unie Zdeněk Zajíček. Generálním partnerem je společnost Gordic spol. s. r. o.

Kategorie eOsobnost krajů – 1. místo Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina
Kategorie eOsobnost měst – 2. místo Michal Šmarda, starosta Nového Města na Moravě
Kategorie eOsobnost obcí – 1. místo Zdeněk Souček, starosta obce Rudíkov

Reagovat

Level autora: 0 Heulos TV Redakce Jihlava
E-mailová adresa WWW adresa
21.3.2017
08:41:16

Měl učit v mateřské školce. Je z něj světový pěvecký supertalent

Petr Nekoranec patří mezi nejtalentovanější operní pěvce světa. To rodák z Nových Dvorů u Polné na Jihlavsku potvrdil, když ve španělské Barceloně zvítězil v prestižní Mezinárodní soutěži Francesca Vinase.

Reagovat

Level autora: 0 Heulos TV Redakce Jihlava
E-mailová adresa WWW adresa
21.3.2017
08:08:03

Prohlášení hejtama

Jako hejtman Kraje Vysočina jsem byl osobně přítomen několika jednáním na vládě i na Ministerstvu práce a sociálních věcí, při projednání navýšení rozpočtu dopravcům o vládou stanová procenta následně v radě kraje i při schvalování v krajském zastupitelstvu. V tuto chvíli už mají všichni smluvní dopravci na Vysočině k dispozici dodatky smluv, ve kterých jim nabízíme navýšení plateb o jimi navržených 34,9 miliónů korun. Pak nerozumím obsahu sdělení Luboše Pomajbíka. Kraj Vysočina do poslední koruny rozpočítal mezi dopravce vše, co mají z rozhodnutí vlády slíbeno a co bylo schváleno. Rovné a nekonfliktní pracovně právní vztahy mezi dopravci a řidiči už nejsou v pravomoci hejtmana. Pokud odbory nejsou spokojeny s postupem zaměstnavatelů, pak je nespravedlivé hledat chybu u krajů a je na nich, co si s dopravci vyjednají.

Tato situace, kterou vyvolala nepřiměřená, nepodložená a realitě na Vysočině vzdálená prohlášení předáků odborového svazu dopravy, si musím brát osobně, neboť kraj a jeho zastupitelstvo k řešení situace přistupovaly maximálně velkoryse až na hranici možného. Pokud odborový svaz řeší problém s vyplacením navýšených mezd, pak jej musí řešit se zaměstnavateli a nesvalovat vinu na kraje. My jsme svou část "dohody" bez možnosti do ní zasáhnout velmi výrazně naplnili.

Mimochodem, jako malého mě rodiče učili, že když mi někdo pomůže nebo mi něco dá, mám poděkovat. Nic to nestojí a je to slušné. Kraj Vysočina pošle dopravcům na mzdy řidičů téměř 35 miliónů korun, odpovědí odborového svazu dopravy je veřejné pranýřování za "problémovost". Děkujeme.

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina

Reagovat

Level autora: 0 Heulos TV Redakce Jihlava
E-mailová adresa WWW adresa
21.3.2017
07:38:04

Mistrovství světa v synchronizovaném bruslení

V neděli 26. února 2017 se uskutečnilo již 24. mistrovství České republiky v synchronizovaném bruslení. Pořadatelství se ujal klub Dukla Jihlava – mládež, z.s. "Před dvěma týdny jsme hostili 23. ročník Jihlavského ježka u nás na Horáckém zimním stadiónu. Projevili jsme začátkem sezóny zájem o pořadatelství mistrovství, tehdy jsme však netušili, že se tyto dva závody potkají tak brzy po sobě. Termín na Ježka se ustálil až později," říká zástupkyně organizačního výboru Linda Haferníková.

Reagovat

Level autora: 0 Karel Šebesta
E-mailová adresa 
19.5.2016
10:53:58

Ad: Skalkou znovu poteče Koželužský potok

Bydlím v této lokalitě 66 let, za mého mládí byly vždy na jaře všechny domky v ulici U koželuhů do poloviny zatopené. Od té doby co je potok pod zemí se tak už nikdy nestalo. Pokud vím v potoce stejně není žádný život, od té doby co spustili v Kosově prádejnu a čistírnu. Proč předělávat něco co už tak dlouho a dobře funguje.

Reagovat

Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 Jolanda
E-mailová adresa 
14.4.2016
11:06:39

nabídka peněz půjčce mezi zvlášť.

Jsem podnikatel holandské národnosti .I se dostal do finanční pomoci průmyslu jsou lidé v nouzi a to po dobu 8 let. Ve skutečnosti jsem vám může pomoci získat finanční pomoc s mírou financování I, jsem připraven poskytnout úvěry s úrokovou sazbou 3% ročně, přičemž 25 milionů $ v de15000 Kč k dodání úvěr, dělat svou půjčku pro všechny kategorie lidí, firem, všechny druhy profesních organizací a soukromých realitních investorů, dám úvěry za velmi levné a mírné ceny. Jsem certifikovaný, registrovaná a legitimní věřitele. Můžeš mi dnes může kontaktovat, pokud máte zájem o získání této prêt.Email: vanrialjolanda@seznam.cz

Reagovat

Level autora: 0 karloss
E-mailová adresa 
13.8.2015
20:47:57

Ad: Výstava hub v jihlavském Muzeu Vysočiny

Jo,jo smile26 !a kam pojede vystavovatel pro ty houby smile25 ?asi do. Ruska,tam teť pálej jídlo,tak maj všeho hafooooo!nebo to je z pěstírny smile25 ?nechám se překvapit!K.

Reagovat

Level autora: 0 Jana Fryszová
E-mailová adresa 
6.8.2015
22:16:40

Jihlava je německá, jen jsme ji ukradli

Proč není na stránkách zmíněno, že ten kdo postavil Jihlavu, byli Němci. Ti tady přišli jako osadníci, začali kutat stříbro, poněvadž to uměli - na rozdíl od Čechů. Měli bychom si to přiznat. Jihlava byla založena Němci, stejně jako ostatní naše města - ta hezká... Musíme být na něco hrdi, tak si raději nalháváme, včetně německé tradice sklářství, vinařství, hutnictví a strojnictví. Pak vysídlíme Němce a většinu necháme spadnout a vybydlet. A nyní z peněz EU - kterou táhnou opět Němci - se snažíme vše opravit a chlubíme se cizím peřím... Neboli lžeme a krademe...

Reagovat

Level autora: 0 lenka Policarová
E-mailová adresa 
18.6.2015
23:43:41

Ad: Vědeckotechnický park za 400 milionů

když už to stálo 400milionů,tak proč tam nikdo nepracuje a objekt pustne?

Reagovat

Level autora: 0 Danuše Šalamounova
E-mailová adresa 
17.1.2015
12:47:05

Ad: Veřejná debata nad revitalizací Březinek

Dobrý den. Všichni obyvatelé z našeho domu Březinova 19 jsou určitě velice nadšeni novými parkovacími místy,ale jaké je naše rozčarování,když k tak krásnému parkovišti se musíme brodit přes velké množství bláta. Zatím co někde jsou zhotoveny mnohdy i nesmyslně chodníky, tak mi musíme brodit bahnem. S pozdravem D.Š.

Reagovat

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 Trávník Bohumil
E-mailová adresa 
9.6.2014
10:15:35

Ad: Blíží se placené parkování u nemocnice v Jihlavě

Poplatek za parkování je běžný jak u nás tak v zahraničí, jasně že důležitá je pro uživatele částka. Určitě minimálně půlhodina by měla být zdarma (dovoz nemocného, návštěva lékárny a pod.). Další čas (např.max.3 hod.-ošetření na ambulancích) za 10,-Kč je opravdu symbolická částka a potom 30,- Kč. No a ti "šetřiví "ať jezdí MHD  smile03 

Reagovat

Level autora: 0 B. Večeřa
E-mailová adresa 
12.6.2014
01:08:55

Reagujete jako asi naprosto zdravý člověk, pane Trávníku, ale zřejmě jste vůbec nepochopil o čem je ten původní článek. Nezbývá, než Vám popřát, ať Vám to zdraví ještě dlouho vydrží. Musím Vám z toho článku jen připomenout, že existují postižení lidé, invalidé, kteří nepotřebují aby je někdo vozil (to by skutečně stačila ta půlhodina), ale používají a řídí si sami svoje auto a tam pak ta Vaše půlhodina je přece jen málo. Ale sortovat invalidy (ZTP) na ty zdravé, ty zdravější a skutečně nemocné, tak to se tady snažil zavést už ten hodný pán ministr před Vámi. Ale někteří z těchto lidiček navštěvuje nemocnici denně a třeba na tři, nebo čtyři hodiny a se státním příspěvkem 800,-Kč a se současnou velikostí inv. důchodů by toho na tom parkovišti za ceny, které uvádíte Vy moc nenastáli. I o tom jste přemýšlel? A když zmiňujete zahraničí, tak tam je to o jiných penězích. A s tou MHD, to jste tomu pomohl. Víte, že zatím průkaz ZTP zaručuje bezplatné použití, ale už neřeší, jak se na tu zastávku a z ní dostanete? Ono třeba v Jihlavě od zastávky do nemocnice je to zhruba 1km a to je ten problém, jak ho překonat. Tak mě tak napadá, že taky zastáváte asi všeobecně vžitý názor, že jediný správný invalida je ten na vozíku a ostatní možná tak trochu simulují. A nebo podle Vás invalida = nesvéprávný člověk, se kterým musí pořád někdo chodit a starat se o něj a někam ho vozit. A nakonec - důležitá není jen částka, to máte pravdu, ale i to po kom ji požadujete. Jinak děkuji za "pochopení " problému. Ono není nad to popovídat si o něm s asi úplně zdravým člověkem, plným síly, pro kterého žádný pohyb není problém. A ještě mě napadlo, když říkáte, že poplatek za parkování je všude běžný - byl jste někdy třeba jen v nemocnici v Havl. Brodě? Tam totiž první dvě hodiny mají všichni zdarma a pak teprve zase všichni platí. A dvě hodiny nebo půl hodin je sakra rozdíl.


Level autora: 0 Bohuslav Večeřa
E-mailová adresa 
22.4.2014
12:10:49

Ad: Blíží se placené parkování u nemocnice v Jihlavě

Jak platit navrhl pan ing. Jindřich Klega ze SMJ s tím, že invalidy tam někdo doveze a pak pro ně zase někdo přijede. A zřejmě mu to všichni posuzovatelé spolkli. On asi uvažuje tak, že invalidní - rovná se nesvéprávný a asi nikdy neviděl případ, že si invalida řídí sám svoje auto, při tom nemusí být vůbec vozíčkář. Tudíž je taky schopný dovézt se sem sám. Pak ovšem vzniká problém, kdo mu bude mezi tím popojíždět po půl hodinách s autem, když to déle trvá, že. Ona ani rychlost chůze invalidy nedosahuje většinou hodnot zdravého člověka. Na vedení nemocnice a jejímu zřizovateli - Kraji Vysočina jsem pak adresoval tento dopis:
K parkování u nemocnice,
přemýšlím, proč kvůli bezohlednosti několika lidí, kteří by se dali, jen tak mimochodem, jednoduše zjistit a zablokovat jinak, tak za jejich činnost trestáte s velkou slávou všechny ostatní (nemocné) lidi. Asi je to jednodušší, co? A to ještě tak, že k tomu diskriminujete a trestáte pár vybraných skupin lidí. Je to od Vás výborný nápad, jak vydělat. Zřejmě máte mezi sebou dalšího "Drábka" - Ing. Klugu, který určuje kdo ze ZTP je zdravý, kdo zdravější a kdo nemocný. Uvědomil si někdo z Vás, že mnohý postižený, který chodí třeba o francouzských holích, je na tom s možností pohybu daleko hůř nežli vozíčkář (tím nechci zlehčovat jejich postižení, ale i tady samozřejmě záleží na druhu postižení), ale vozíčkář sedí a mimo své postižení, které ho omezuje v pohybu, je jinak většinou zdravý, při síle a za pomoci své nebo druhé osoby se určitě snáze dostane určitě dál, nežli např. človíček po obrně nebo postižený roztroušenou sklerózou, pro kterého je takových 200 metrů celodenní vyčerpávající výlet.
Teď mě tak napadlo, že by si někdo z určující komise mohl nechat svázat nohy, vzít si francouzské hole a ukázat všem, co stihne za půl hodiny.
V Havl. Brodě alespoň všem umožňují parkovat první dvě hodiny zdarma, pak teprve za další hodiny nasleduje úhrada dle ceníku. To se mi zdá spravedlivější.
Ale vlastně, co se divím, vždyť vydělávat se musí, a proč ne na těch, co jsou nuceni chodit do nemocnice pravidelně a určitě neutečou, že. Vždyť i ten pan Drábek to myslel dobře. Dokonce na nemocných, jak se sám pochlubil v TV, vydělal (ušetřil) 10 mld.

Reagovat

Level autora: 0 Trávník Bohumil
E-mailová adresa 
9.6.2014
10:20:28

No a co se týká prokazatelně invalidů ? Určitě zdarma a na vyhrazených místech  smile26 


Level autora: 0 B.Trávník
E-mailová adresa 
16.6.2014
15:30:31

Dobrý den pane Večeřo,
myslím si, že jste Vy nepochopil správně můj příspěvek.
Jen upřesním. Je mi 65 let, jsem od 7.12.2011 po operaci kyčle, mám endoprotézu a jako bývalý sportovec i další zdravotní problémy po úrazech. Po operaci jsem měl možnost využívat Parkovací průkaz ZTP.Vím o čem mluvíte a za ten rok jsem měl bohužel možnost sledovat chování řidičů, kteří jej také využívali a někteří zneužívali  smile26 . A tam jsem měl na mysli prokazatelné invalidy, a ne jak Vy píšete "ty zdravé, zdravější a skutečně nemocné" kde jsem uvedl jejich parkování zdarma na vyhrazených místech  smile26 Chodil jsem s francouzkými holemi v zimních měsících, tak vím, jaké to je. Mám to štěstí, že jsem to musel využívat jen dočasně, ale dost na to, abych se vžil do situace postižených lidí, kteří je musí používat stále. Proto si stojím za tím co jsem napsal. Neznám rozsah Vašeho postižení, ale ani slovem jsem se invalidů nedotkl a tak nechápu, proč píšete " ...podle Vás invalida=nesvéprávný člověk". Mám známé, kteří kteří jako invalidé sami jezdí a dokonce sportují na invalidním vozíku a hluboce před nimi smekám, co dokáží. Příště než budete tak reagovat, zkuste se zajímat co za člověka to píše a jestli je opravdu "naprosto zdravý". V H.Brodě jsem byl již na 2 operacích a vím jak parkování řeší.
Chtěl jsem svým příspěvkem reagovat na to, že parkování u nemocnice by mělo být jasně dané řádem parkoviště a srozumitelné pro všechny. A ještě jednou opakuji prokazatelně označené VOZIDLO INVALIDY na vyznačených místech ZDARMA  smile26 !
S pozdravem B.Trávník  smile03 


Level autora: 0 Brigita Petrášová
E-mailová adresa 
22.4.2014
11:28:48

Ad: Autobusy, nádraží a informační bída

Cestovali jsme s kolegyněmi dne 6. dubna 2014 autobusem z Pelhřimova do Brna. Využili jsme čtvrthodinové zastávky v Jihlavě k "návštěvě" toalet v hale na autobusovém nádraží. Budova vypadá nově a moderně (informace jsme nepotřebovali, takže se k tomuto nemůžu vyjádřit), ale zážitek z WC byl opravdu otřesný. Peníze zde vybíral mladík, který si přímo před námi zapálil cigaretu, uvnitř toalet před kabinkami byla zaparkována (pravděpodobně jeho) motorka, z které na dlažbu vytékal olej a neuvěřitelně to tam zapáchalo. Jedna starší žena se odvážila mladíka za motocykl pokárat, ale byla okamžitě odkázána do patřičných (neslušných) míst ... O nepořádku a špíně v kabinkách nemluvě. Nevím, možná tam dotyčný muž jen za někoho zaskakoval, ale pokud je to stálý pracovník - nechápu to. Nouze o slušné lidi (třeba ID), kteří by byli ochotni zde pracovat a byli za práci vděčni, určitě není. Dobré jméno to krajskému městu Jihlava určitě nedělá.

Reagovat

Level autora: 0 TTT
28.2.2014
08:16:48

Zrušení linky č. 6 na městské nádraží

Nechápu proč se proč se před takovouto investicí (navíc s evropskou dotací) neprověří účelnost projektu. Chápu, že jednou zde potřeba spojení s centrem bude potřeba, když zde má vzniknout dopravní přestupní terminál, ale proč to trošku inteligentněji nenaplánovat? Důvod toho, že linku nelze zrušit, protože by se přišlo o evropskou dotaci také nechápu. To když sem přijede kontrola z EU a uvidí účelnost tohoto projektu, tak jim to vadit nebude? Ach jo, vážně jsou ti naši zastupitelé takoví hlupáci?

Reagovat

Level autora: 0 Láďa Prchal
E-mailová adresa WWW adresa
26.2.2014
19:23:55

Ad: Na duben se chystá plošná deratizace

Deratizace byla správná volba! http://www.dddsluzby.cz» , ještě by nás tu ta havěť zaplavila a nedalo by se s tím nic dělat.

Reagovat

Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 jarda
E-mailová adresa 
24.4.2013
08:04:54

Ad: Nová část zimního stadionu se otvírá veřejnosti

myšlenka dobrá,provedení megalomanské a zbytečně drahé.Zaráží mně výjezd z parkoviště stejně jako u hoby marketu pouze vlevo.Hluk zde bude stejný jako kdyby se odbočilo vpravo.Konšelé,rád bych věděl kdo tento nesmysl vymyslel.

Reagovat

Level autora: 0 Zdena
E-mailová adresa 
22.4.2013
23:13:24

odpad

Také jsem dost rozladěná z toho, jak nám zvýšili poplatky za odvoz odpadů. Říkám si, že je asi opravdu zbytečné je třídit. Součástí složenky byl rozpis ve kterém byla uvedena jako jedna z položek částka za třídění. Občan třídí, ale v SmJ si za to účtuje. Jsou města ve kterých se nezdražuje a nebo dokonce neúčtuje, když občan třídí. V Jihlavě je to je ale jinak.

Reagovat

Level autora: 0 jarda
E-mailová adresa 
22.4.2013
13:20:10

Ad: Výstavba dopravního terminálu startuje

Naprosto zbytečná investice,když se jedná pouze o pomník pro současné vedení města.Proč zavádět novou linku mhd,kdyš o několik metrů dál u parku je nevyužitá bývalá zastávka a proč vůbec stavět nový terminál,když máme hlavní nádraží i s dopravní obsluhou do všech částí města

Reagovat

Level autora: 0 Martina
E-mailová adresa 
23.4.2012
17:53:55

Ještě k sochám

Jenom blázen může "prznit" tak krásné kouty Jihlavy jako je například okolí kostela sv. Jakuba. Procházet alejí je přímo balzám na duši, navíc v kombinaci s křikem vší té havěti ze ZOO, opravdu ráj. A představa, že vyjdete schody a před vámi se vyloupne nějaká nestydatě drahá obluda...
O těch mnohem potřebnějších investicích netřeba mluvit - od rozmlácených vozovek, přes chybějící prvky na dětských hřištích ve školkách až po hodně palčivý problém - katastrofální nedostatek peněz ve zdravotnictví (nemluvím tedy o plastické chirurgii, že....)
Myslím, že by Jihlavě mnohem víc prospělo vysbírat odpadky valící se z fastfoodových monster... A ne ji monstry zaplavit....

Reagovat

Level autora: 0 mic
31.5.2012
22:08:42

S tím se nedá nesouhlasit. Je zajímavé, že na sochu T.G.Masaryka se pořádaly sbírky a různé benefiční akce a na monstra, jako jsou "ptáci" v Benešově ulici, které by mohly zapadnout do nějaké moderní zástavby, rozhodně ne do středověkého města, peníze v městské kase jsou. Dovedu si představit, že by i moderní umění mohlo ladit s centrem Jihlavy, rozhodně si to však nemyslím o předložených návrzích, které by sice kamarádily s Priorem, ale co zbytek našeho krásného města? Jsou potřeba peníze, jak už bylo řečeno v předchozím článu, na školky, chodníky, zeleň ...a co kultura ? Víte že za zrušením letošního mezinárodního folklorního festivalu je pouze finanční politika města?


Level autora: 0 Majka
E-mailová adresa 
11.4.2012
11:28:44

Sochy v Jihlavě

Právě jsem se dočetla, že byli osloveni význační sochaři, aby pro naše město vytvořili sochy. Nic proti sochám, ale zamysleli jste se naši radní, jestli sochy jsou to pravé ořechové co naše město potřebuje? Neměli by jste především opravit chodníky? Po některých se dá opravdu chodit jen stěží. A co teprve invalidé, lidé na vozíku a maminky s kočárky. Loni jsem si to sama vyzkoušela, když jsem byla po operaci a chodila o berlích. Dále by jste mohli něco udělat s náměstím, trochu ho zazelenit( nemyslím ty hrozné betonové rádoby květináče ), když Vám tedy zbývají peníze a ne je dávat sochařům na sochy. To už opravdu nejde nic v našem městě vylepšit? A až bude toto všechno vyřešeno, pak mohou přijít na řadu ony zmiňované sochy. Mám pocit a nejsem sama, že je v tom zase nějaké loby.

Reagovat

Level autora: 0 Zdena
E-mailová adresa 
11.4.2012
15:20:21

Dobrý den,
já s Vámi plně souhlasím. V době úspor mi přijde dost zbytečné investovat do nějakých nesmyslných soch, které posloužím vandalům k jejich aktivitě. Zrovna dnes jsem se dočetla v novinách Jihlavského expressu, že bude opět v příštím školním roce chybět 200 míst v mateřských školkách. Je od magistrátu hezké, že myslím na vzhled města, ale podle mně je priorita úplně někde jinde. Jo, jo to si zase někdo pěkně namastí kapsu.


Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 Zdena
E-mailová adresa 
1.3.2012
23:17:29

bydlení

Tak v dnešních večerních zprávách na TV Nova jsem zaslechla, že do seniorských domovů se mají na základě úvah úředníků Magistrátu stěhovat obyvatelé z problémových čtvrtí města. A to mě tedy pěkně zvedlo ze židle. Když si vzpomenu co jsme museli absolvovat za peripetie a s jakou byrokracií jsem se setkali, než jsme mamince za mrzský peníz 100.000,- Kč vyřídili to, že se mohla do seniorského domu nastěhovat, tak žasnu, že město vůbec o této možnosti začalo uvažovat. Jak k tomu přijdou Ti, kteří si toto bydlení museli zakoupit a nebo městu poskytnou jako protihodnotu svůj byt? To už je ale opravdový výsměch všem lidem, kteří celý život poctivě pracují a ti co ho proflákají a parazitují jsou vlastně vysmátí. Dělat nemusí, dávky pobírají a jsou v klidu, protože náš velkorysý stát má pro tyto nefachčenky opravdu pochopení. Pro ně se vždycky řešení i prostředky najdou. A jak se to asi bude seniorům v domovech líbit, když jim tam nastěhujete ty nepřizpůsobyvé. A kdopak jim bude hradi náklady na bydlení, které se tam hradí a nejsou zrovna levné? Opravdu nám zůstává rozum stát jak to v tom našem demokratickém státu funguje.

Reagovat

Level autora: 0 mic
16.3.2012
17:11:48

Já už se nedivím ničemu. Dnes jde každému jen o peníze. Místní radní se zřejmě inspirovali na Šluknovsku. Tam totiž jako první přišli na to, že když zvednou nájmy tak, že normální lidé ( v případě Jihlavy důchodci) na zaplacení nebudou mít, mohou uvolněné byty pronajmout "sociálně slabým" za které platí nájem stát. A peníze jsou v městské pokladně. Co důchodci? To nikoho nezajímá. Ať si jdou bydlet třeba pod most. Hlavně že zaplatili 100000.


Level autora: 0 mic
E-mailová adresa 
8.2.2012
19:06:16

Jihlavský slavík měl pokračování

Ve dnech 3. a 4. února proběhlo republikové finále pěveckých soutěží Dětská porta (www.detskaporta.cz) a Melodie (www.melodie.detskaporta.cz) v Praze. Je překvapivé, že folku se na Vysočině nedaří. Dětská porta se proto musela obejít bez účastníků z našeho kraje. Zato soutěž Melodie, pro začínající zpěváky z oblasti populární hudby, byla mládeží z Kraje Vysočina zastoupena bohatě. Své zástupce tu měla města Telč, Třešť, Ledeč nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Opatov, Kamenná i Jihlava. Atmosféra v divadle Za plotem v Praze Bohnicích byla skvělá. Bohaté občerstvení, mimopražští měli zajištěno ubytování i stravování, dokonce i zlevněné jízdenky na MHD. Každý soutěžící dostal na památku tričko s logem soutěže, vítězové pak několik dalších darů. Úžasný zvuk profesionální aparatury společně s umem týmu zvukařů vytvořily neopakovatelný zážitek jak pro posluchače, tak pro soutěžící. Porotci, lidé z oblasti vrcholové populární hudby, se snažili o pravý opak Superstar a podobných soutěží. Vyzdvihovali přednosti soutěžících, hodně chválili, a zvláště Petr Berka spolu s Pavlem Radou se snažili mladým zpěvákům ukázat cestu, kterou by se měli ubírat, aby jejich výkony byly ještě lepší.
Protože všichni nemohou stát na stupních vítězů, dočkala se ocenění pouze tato děvčeta z našeho kraje : Ivana Zdražilová (Nové Město na Moravě) společně s Kateřinou Maštálkovou (Ledeč nad Sázavou) 3. místo v kategorii do 15. let; Denisa Bartoňová (Třešť) 3. místo v kategorii do 18. let; Lucie Karásková (Jihlava) nejlepší autorská píseň nazvaná Spolčena sďáblem (lze poslechnout na www.bandzone.cz/karin).
Jak se příští rok dostat na tuto soutěž? Je to jednoduché. Pokud ti je méně jak 18 let, nauč se pořádně zpívat dvě až tři písničky, kdo se dokáže doprovodit na nějaký hudební nástroj sám, má výhodu, kdo to neumí, může požádat třeba svojí paní učitelku ve škole nebo nějakého kamaráda, další možností je pořídit si orcestrální doprovod na CD. Pak už jen nepropásnout přihlašovací termín na Jihlavského slavíka nebo Sedmikvítek v Okříškách a kariéra je nastartovaná. Jak jednoduché. Stále má někdo nejasnosti? Určitě vám poradí v Domě dětí, nebo se můžete obrátit přímo na mě (mirekcross@seznam.cz)
Miroslav Karásek

Reagovat

Level autora: 0 Michal
25.1.2012
14:22:07

Ad: Spalovna odpadů v Jihlavě bude

Spalovna odpadů je jen výsledek naší lenosti a pohodlnosti. Inu inteligentní společnost nebo jedince poznáš podle toho, jak se chová ke svému okolí. My máme daleko k inteligentní společnosti.

Reagovat

Level autora: 0 jarda
E-mailová adresa 
22.4.2013
13:24:21

Cˇástečně s Tebou souhlasím,jen nevím proč třídit,když konšelé zvedají poplatky.


Level autora: 0 Bohumil
E-mailová adresa 
6.5.2013
00:31:19

To, že jsme pohodlní a někteří i líní souhlasím. Ale proč by to měl být důvod k výstavbě spalovny? Ten je myslím úplně jiný. A výtkou o inteligentnosti naší společnosti ukazuješ, že problematice odpadů nerozumíš.


Level autora: 0 mic
E-mailová adresa 
20.11.2011
13:09:50

Jihlavský slavík

Každým rokem vychází v Jihlavských listech reportáž o soutěži Jihlavský slavík. Letos jsem ji hledal marně, proto se o této kulturní události pokusím něco málo napsat sám.
Letošní ročník pěvecké soutěže Jihlavský slavík byl jubilejní, dvacátý. K této příležitosti byli oceněni ředitelem Domu dětí a mládeže Jihlava, panem Němcem, dlouholetí spolupracovníci a organizátoři této akce. Úroveň soutěžících byla letos až nezvykle vysoká. Jelikož je tato soutěž určena pro zpěváky z Kraje Vysočina, obecenstvo vřele přivítalo a ocenilo výkony soutěžících nejen z Jihlavy, ale i z Ledče nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Třeště a dalších obcí. Trochu chladněji byli přijati tři soutěžící z Brna, přestože jejich výkony byly proti místním amatérům přímo profesionální. Prostě obecenstvo mělo pocit, že na tuto soutěž nepatří. V kategorii JC Brňáci obsadili 1. a 3. místo. Druhá, před Nelou Chudáčkovou z Brna, byla Denisa Bartoňová z Třeště, a to podle mého mínění jen proto, že porota ocenila více, než její zpěv, originální rockový projev jejího vystoupení. Tak trochu překvapením se stalo ocenění skvěle zazpívaného duetu Vojtěcha Kříže s Veronikou Knoflíčkovou z Brna prvním místem v kategorii JO. Důvodem je to, že V. Kříž získal první místo v kategorii JC a V. Knoflíčková 2. místo v kategorii JO. Jak je patrné z předešlých vět, pro skvělé výkony starších místních zbyla pouze čestná uznání. Milým překvapením byla písnička paní Málkové ze Stříteže interpretovaná jejím synem v nejmladší kategorii JA. Humorně opěvovala 20. ročník soutěže Jihlavský slavík. Celá početná rodila Málkova se pak představila v kategorii skupin. Z mého pohledu patří velké uznání právě této rodině za rodinné muzicírování, sestrám Kvasničkovým za perfektní intonaci při vícehlasém zpěvu, stálicím soutěže, třeba Lucii Karáskové nebo Kláře Štumarové, za pravidelnou podporu této soutěže a hlavně všem organizátorům za skvělé zvládnutí časového harmonogramu i celé organizace soutěže. Tak trochu mi letos chyběla Crazy Áňa, která v několika ročnících příjemně ozvláštnila soutěž svým originálním projevem. Celou výsledkovou listinu si zájemci mohou přečíst na stránkách www. ddm.ji.cz.

Reagovat

Level autora: 3 Paris
WWW adresa
20.11.2011
19:38:42

Váš článek jsem zveřejnil i v článcích tohoto serveru: http://www.zjihlavy.cz/c1-jihlavsky-slavik-2011». Je škoda, že se o této soutěži nepíše v ostatních médiích, obzvlášt, když už se jedná o tak dlouholetou a tradiční záležitost.


Level autora: 0 Jakub Šmerda
E-mailová adresa 
20.9.2011
11:37:46

Ad: Digitální ČT od posledního června v Jihlavě

Tak by mě teda zajímalo, jak to, že k datu 20.9.2011, nemužu DVB-T cyhtnout vůbec nikde. Nebo to snad někde v jihlavě jde? Jestli ano, tak rozhodně ne všude. Analog sice vypli, ale digitál prostě nechytnu  smile26   smile25 
 smile08 

Reagovat

Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 Jose
E-mailová adresa 
29.8.2011
17:00:28

Ad: Autobusy, nádraží a informační bída

Pěkná ostuda ICOMu - za co se chválí, že je jedním z největších dopravců Evropy? Vedení ICOMu asi zatím nevystrčilo nos z Vysočiny a neví, že moderní společnosti fungují ve světě podstatně jinak a lépe.
Jose

Reagovat

Level autora: 0 Slevnicka.cz
E-mailová adresa WWW adresa
12.8.2011
11:08:46

Nový komplexní slevový portál

Nejkomplexnější slevový portál. Slevy, novinky, inzerce a reality z Jihlavy http://slevnicka.cz/slevy/jihlava»

Reagovat

Level autora: 0 Křen
30.11.2011
12:10:49

Proč prosím, není uveden název společnsoti, která slevu poskytuje ? Takhle se kupeuje zajíc v ..... uvítal bych, kdyby tam studio bylo jmenováno. Děkuji


Level autora: 0 Lucinka
E-mailová adresa WWW adresa
1.8.2011
08:29:13

Výstava

Výstava Pat a Mat na Bráně mě nenadchla,není nic moc ke koukání a to co je,tak má člověk prošlé za 5 min. Pár rekvizit v jedné místnosti,to ani nestojí za návštěvu.Z mé strany zklamání.

Reagovat

Level autora: 0 stern
4.7.2011
11:14:02

Ad: Jak to vidím já: Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

Bohužel...naše demokracie je ještě mladá a tedy značně nezralá...na této nezralosti jsme se podepsali všichni(třeba svojí pasivitou), i když hlavní vinu nesou samozřejmě NESCHOPNÍ A NEMORÁLNÍ POLITICI a...nikdo není schopen je vyloučit z kolektivu !
...tato situace se prohlubuje a z bývalých tahounú revoluce se stali BRZDY DEMOKRACIE  smile26 !...to nahrává extrémismu...

...mám pocit, že vše urychlí rozpad EU a povede to k revolučnímu svržení tohoto režimu a k nastolení čeho smile25  smile25  smile25  smile25  smile25  smile25  smile25  smile25 

...evidentně to chce novou revoluci...ale jakou smile25 ?

...demokracie i na západě je stará kulhavá dáma a...u nás stará nemocná ježibaba...

Reagovat

Level autora: 3 Paris
WWW adresa
21.6.2011
09:44:08

Jak to vidíte vy! Aneb kdo se chce vyjádřit?

Jeden náš nejmenovaný čtenář a dlouholetý kamarád, který stál mimochodem tak trochu i u vzniku těchtu webových stránek, mě požádal, jestli bych nevytvořil nějaký sloupek na našem serveru zjihlavy.cz, kde by mohl vyjádřit svůj pohled na různé věci. Věci, které se staly, dějí se, o kterých se mluví, ale mnoho důležitých informací zůstává v masových médiích skryto mezi někde řádky. Jak jste si možná něktěří už všimli, slopuek s podtitulem Jako to vidím já... je již na titulce tohoto webu. Chtěl bych tímto nabídnou možnost zveřejnit Váš pohled Jak to vidíte vy v našem/vašem sloupku. Zájemci mne mohou kontaktovat na e-mailu info@zjihlavy.cz a bude jim zřízen přístup do redakční části webu, kde budou mít možnost vytvořit vlastní příspěvek.

Reagovat

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 ada
WWW adresa
21.6.2011
08:35:03

Ad: Jak to vidím já: Ke stávce

vidim to stejne jako pisatel clanku je jen velmi smutne ze vetsina nasi populace to tem papalaskum a mediim vse basti ....

Reagovat

Level autora: 0 František Šmrha
E-mailová adresa 
20.6.2011
11:05:10

Ad: Jak to vidím já: Ke stávce

Nelze nesouhlasit s pisatelem článku. Ale zkusme se na stávku podívat i z trochu jiného úhlu. Týden po stávce ... vláda se (díky ní) otřásá v základech. Spotřeba paralenu prudce stoupá. Mnohonásobné pokusy o sebevraždu ... hmmm, myslím, že vládní činitelé z toho mají akorát tak legraci. Stávka možná tak asi zkomplikovala mnoha lidem jeden den (někomu možná i víc) a ukázala nekompetentnost odborářských činitelů. Ale nic víc. Současnou vládu (kterou podporují možná tak její účastníci, rodiní příslušníci, schizofrenici a jiní patologičtí excentrici) je zocelená jinými excesy - které si vytváří sama a nějaká stávka či názory lidu ... nedejte se vysmát. Ne, stávkou se jistě ničeho nedosáhne. Demokracie (lze-li o ní hovořit v pravém smyslu slova) má pro tyto případy jiný mechanismus - volby. Ty ukazují vůli voličů. Problém ovšem je, aby si volič mohl vybrat ... a taky aby volil. Ale to je zase trošku o jiném pivu.

Reagovat

Level autora: 0 ada
21.6.2011
08:39:59

jde oto aby taky bylo zceho vybirat ane hlasovat pro tu nejmensi plivu z plev nabizenych ...


Level autora: 3 Paris
WWW adresa
21.6.2011
09:46:55

Vidím to tak, a historie mi dává zapravdu, že si češi jako národ nechají většinou kálet na hlavu a vždycky budou jenom remcat, cítit se ukřivděně a svoji nespokojenost vyjadřovat pouze u televizních novin, maximálně v bezvýznamných internetových diskusích. Při volbách pak většina k volbám ani nejde, protože to podle nich stejně jejich hlas neovlivní (to, že není z čeho vybírat, je věc jiná). Co kdyby k volbám nešel nikdo? Zavládla by anarchie? Asi težko. I když pro nás voliče i nevoliče by to možná nebyla zas až tak viditelná změna. Jak dát ale najevo nesouhlas se současnou vládou a vůbec celým vedením naší země? Tak, aby se tím necítili poškozeni lidi-ovce, kterým je současný stav naší země stejně tak nějak fuk? Stávky, demonstrace, to už je vyzkoušený a na naše hroší kůže to nefunguje. Potírání korupce, ústavní soudy - jakbysmet. Neznám správnou cestu, co by se mělo udělat, aby občané této země měli alespoň částečný pocit spokojenosti. Snad jen založit politickou stranu, přizpůsobit se, snažit se, obrnit trpělivostí a doufat, že nakonec nebudu spokejný jen sám, zatímco všichni ostatní ve mě budou vidět tu plívu, která jim bere peníze a kazí už tak zkažený život.


Level autora: 0 Jaromír Maštera
E-mailová adresa 
30.5.2011
23:25:38

Ad: Rančířovský tankodrom: unikátní kus přírody

Dobrý den, Arnika jen zveřejnila můj informační leták včetně fotografií. Prosím o opravu autora fotek - autorem jsem já. Děkuji

Reagovat

Level autora: 0 fanda
E-mailová adresa WWW adresa
9.5.2011
18:48:31

Ad: Z první jihlavské tramvaje je seník

Zajímám se o historii Jihlavy. Další podrobnosti o nálezu tramvaje nemohu nikde najít. Jaký je další osud?

Reagovat

Level autora: 0 PravdaVzdyVitezi
28.3.2011
16:05:32

Sašo , víš co? Jdi do pr......

Vládě této země může již věřit jen naprostý bl b nebo modrý nok. Aférka se Sašou Vondrou, (nebezpečným) - inteligentem jak ho nazval pan kníže je jasným důkazem jak to chodí u Modrých ptáků. Největší grázlové jako Tluchoř, Benda Mára a jinej výkvět elity národa vedená upejpavým předsedou a premiantem Přesčasem se nyní ozval jako trefené husy...Tak vidíš národe, jsi tu za B.l.b.a.....očividné sviňárničky a nic..národ mlčí, ticho po pěšině... hezky si nás odkojili...demokrati..Otravné Domýšlivé Svinky...ODS

Reagovat

Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 Bobinka
E-mailová adresa WWW adresa
22.3.2011
15:54:30

Sbírám orazítkovaná potvrzení různých oddělení

Jsem sběratelka, za orazítkované potvrzení zaplatím dle dohody.
Kontakt petraxa(zavináč)seznam.cz

Díky za nabídky, sbírám všechny oddělení. Některá oddělení si velmi cením.

Ale nevadí ani obecné potvrzení bez konkrétního oddělení, jako sběratelé se trumfujeme, kdo bude mít více potvrzení i z různých nemocnic, ale Jihlavu ještě nemám.

Možnost setkání v Jihlavě na veřejném místě, napište si, jakou částku si představujete.

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa 
22.3.2011
11:09:01

Demokracie, to ses zase ukázala....Případ Lybie a Bahrajn.

Za prvé je třeba si uvědomit , že Francie bere cca 80% ropy z Lybie...proto nutně potřebují (až nyní!!)odstranit diktátora Kadáfího...Velká Británie nevím kolik bere v procentech, ale jistě to bude nemalá položka, kterou dostali výměnou v tajných ujednáních za teroristický čin v Lockerbie ve Skotsku...což je veřejné tajemství...
Nicméně NIKDO neřekl co to je za ty , kteří povstali proti režimu pluikovníka Kadáfího.
Proslýchá se, že jsou dvě možnosti:Islámští fundamentalisté a nebo koterie spolupracovníků z Kadáfího okolí, jež ho zradila za Francouzské peníze a chce převzít moc a ovládat a bohatnout z Lybijské ropy...no uvidíme. To je hlavní důvod a proč USA nyní dávají ruce od veleni v Lybii pryč...
Druhá zarážející skutečnost je, že Katar a Saudi měli podpořit agresi proti Lybii. Saudi to odřekli a mezitím vtrhli na "pomoc" do povstáním zmítaného Bahrajnu.
Takže v Bahrajnu stejná armádní banda (spojenci Francie a spol) zabíjejí civilisty a rebelující .
Uplně jiná část tohoto armádního spolku - jinde ( v Lybii) provádí nálety na mosty, civilní cíle ale i tanky, budovy vládce Lybie a podporuje rebelující a povstalce...Avšak dle OSN rezoluce, měli jen eliminovat leteckou vojenskou činost Kadáfího věrných...letadla ovšem na mostech nelétají....
Politika dvojího metru...
Nějak mi to zapadá do sebe...z Bahrajnu teče ropa nyní podle přání a pak by téct nemusela? Aha...Z Lybie ropa (levná smile26 ) neteče a pak by mohla smile25 ? Takže Demokracie opět ukázala svou tvář...pak to tedy nemá opravdu daleko ke křižáckým válkám...vlastně je to křižácké tažení...

Nyní fakte o Lybii za Kadáfího:
"Libyjské obyvatelstvo má nejvyšší životní úroveň v Africe. HDP na obyvatele činí 6000 USD. Pokud jde o oficiální "Index lidského rozvoje", který je průměrem tří indexů: indexu očekávané délky života, indexu vzdělání a indexu HDP (statistiku zpracovává každoročně OSN) a který nejlépe charakterizuje kvalitu života obyvatelstva, byla Libye v roce 2010, jako vedoucí africká země na 53. místě na světě, další byl Tunis až osmdesátý první. Při tom v roce 1951 byla Libye oficiálně nejchudší zemí na světě.
Dva britští významní žurnalisté David Bluntly a Andrew Lycett, kteří nejsou v žádném případě příznivci Libyjské revoluce museli napsat:
"Mladí lidé jsou dobře oblečení, živení a vzdělání. Dnes si Libyjci vydělávají v průměru na hlavu více než Britové. Nerovnost ročních příjmů je menší než ve většině států. Libyjské bohatství je rozděleno spravedlivě v celé společnosti. Každý Libyjec má zajištěno bezplatné (a často vynikající) vzdělání, lékařskou a zdravotní péči. Nové školy a nemocnice jsou impozantní podle všech mezinárodních standardů. Všichni Libyjci mají vlastní dům nebo byt, automobil, TV, video a telefon."
V porovnání s většinou zemí třetího světa a dokonce i prvního, se Libyjci mají opravdu dobře. V celé zemi probíhá rozsáhlá bytová výstavba. Za byty se neplatí nájem."


Citace"Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 % na 88 %. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni (před jeho nástupem k moci bylo 10 % Libyjců slepých, v některých oblastech polovina lidí trpěla trachomem, více než třetina kojenců umírala do jednoho roku). Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na kontinentě (muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice). Veřejný dluh je druhý nejnižší na světě."

Reagovat

Level autora: 0 rebel
E-mailová adresa 
6.3.2011
08:09:44

Ad: Jihlava hlásí stažené výpovědi lékařů

ředitel nemocnice včetně zřizovatele v zastoupení pana Běhounka, se zachovali neprofesionálně.Místo toho, aby udělali selekci doktorů a vybrali jen ty nejlepší, přijali zpět zase všechny.Mohli ušetřené mzdy rozdat sestrám, které ve většině suplují práci bývalých vyděračů.
Mimo téma - kdy už pan Běhounek přestane protěžovat Pelhřimov a pelhřimovské nejen přísunem peněz, ale i umisťováním vyvolenců na teplá místěčka?

Reagovat

Level autora: 0 Drunemeton
E-mailová adresa 
28.2.2011
07:59:25

Ad: Jihlava hlásí stažené výpovědi lékařů

Doktoři smile25 ?...nenasytní nesolidární chamtivci: Jeden příklad z mnoha...viz tisk:Chlapce poslali s horečkou z pohotovosti dvakrát domů, tam zemřel

Reagovat

Level autora: 0 obyčejný člověk
28.2.2011
09:04:05

Ještě aby doktoři nestahovali výpovědi, když dostanou přidáno víc, než je moje celá výplata. Je to hnus, velebnosti.


Level autora: 0 PravdaVzdyVítezi
18.2.2011
08:39:23

Doktoři nejsou elita, ale vyděrači!

Kdo chce tvrdit, že tito lékaři nevydírají a že nejezdili po nemocnicích v pohřebáku, na kterém bylo napsáno "Náš odchod, vaše smrt", tak přehlíží fakta.

Ti lidé nejsou o nic víc odborně ani profesně zdatní než inženýr elektro nebo konstruktér, stavař či kdokoliv jiný. Prostě jen udělali tuhle školu a v reálu fungují většinou spíše jako úředníci.

Není to žádná skutečná elita ani superodborníci, je to naprosto průměrný vzorek populace ve všech směrech. Nevidím sebemenší důvod, proč by je měla společnost zvýhodňovat oproti ostatním skupinám obyvatel kromě toho, že vydírají a berou si rukojmí.

Jedna výpověď z práce na oddělení je úplně v pohodě. Koordinovaný kolabs systému organizovaným odchodem tím, že právě oni mají finanční rezervy v rozsahu dvou ročních platů a majetky, tak si to mohou dovolit a neriskují tak, jako ostatní skupiny obyvatel, to je prostě děs a vydírání a za to měli ti, co to organizují, být už dávno v kriminále, protože škodí celé zemi.

Nevím jak ostatní, ale já si každého lékaře, který si dal na dveře cedulku "Podporuji iniciativu Děkujeme odcházíme" budu do smrti pamatovat a od dvou už jsem se odhlásil jinam. Podrazáka, který si mne bere jako rukojmího a kašle na mne a mé problémy, nehodlám podporovat.

Z nemocnice, kam se tahle svoloč vrátí, bych moc nadšený nebyl. Odměna patří těm, kterým záleží na pacientech a zdravotní péči a mají zodpovědnost k celku a ne vyděračům a bezcitným vrahům, kteří si v klidu vezmou na triko, že kvůli jejich platům budou umírat nevinní lidé !!

Takový člověk mne má operovat ? Takovému mám svěřit svůj život ? Nikdy !!

Reagovat

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 ajeto
E-mailová adresa 
3.2.2011
19:39:11

Doktoři a vy jste KDO? NADLIDI?Hanba všem kdo odchází...PADEJTE

Mít přidáno naráz 5-8 000Kč a nesouhlasit je důkaz o tom, že doktor již není doktor, ale profesionál zloděj a ignorant.Víte, že to berou někteří jako plat? A jsou něco méně než vy? Vy v podstatě ohrožujete životy obyvatel státu čímž jste rovni teroristům.S grázly se vyjednávat nemá.Až se dovím, že někdo chce po mne práci a je to Doktůrek, vezmu si dvojnásobek toho co by mu dal stát potažmo ministr .Jinak ať jde k blbovi co mu to udělá za méně. Doktorský blb to taky nechce dělat to své za méně, ne?

Reagovat

Level autora: 0 bavo
21.12.2010
08:43:57

Aféra-ODS vyrazila dveře s čestným na ministerstvu(p.Michálek)

"Škoda, že nemůžeme pana Michálka naklonovat. Lidí, jako je on, není nikdy dost. Zvláště zoufale se jich nedostává ve vrcholných funkcích řízení našeho státu. Proto místo abychom se stali prosperujícím demokratickým státem, stále více se přibližujeme kdejaké zkorumpované banánové republice..Tvůrci Fanclubu upozorňují, že s Michálkem stát zametl už podruhé: "V roce 1996 byl vyhozen z Fondu národního majetku poté, co upozorňoval na ztráty, které může stát utrpět zejména v případě prodeje státního podílu v bance IPB. Okamžitou výpověď, kterou v této souvislosti dostal, soud o rok později zrušil."Pan Nečas je klasický sympatizant praktik, které nemají místo na Slunci, ale maximálně v Palermu za noci...

Fanclub pana Michálka na Facebooku byl založen 17. prosince 2010 a vznikl jako spontánní projev sympatie Michálkovi, přímo jej nezastupuje a ani s ním (zatím) není jinak v kontaktu.

"Přiznám se, že VV jsem nevolil. Ale jestli se k tomu postaví čelem, tak mají můj hlas jistý. A věřím tomu, že i mnoho dalších hlasů... "ODS už ztratily i pud sebezáchovy. Budiž jim země lehká. "

Reagovat

Level autora: 0 aik
18.12.2010
14:15:52

Ad: Krizový plán k odchodu lékařů až v únoru

Milý řediteli,milí Dr-voštěpové... nemocnice...asi nevíte, že každý měsíc platíme v daních poměrné procento, které rozhodně je víc než ta tvá tisícovka spolupodílnictví občana k 15 000Kč za 1 operaci kyčle...navíc i kdybych měl nohou deset a deset kyčlí a potřeboval implantát na každou, tak jsem toho odevzdal právě ve formě poměrové položky na zdravotnictví mnohonásobně více než deset tvých operací na všechny moje nohy...takže mlč.Já mám nárok za moje prašule do zdravotnictví za celý život na takovou operaci hlavy,mozku,"zdarma" abych myslel jako většina doktorů a nebo ty direktore...ty se spolupodílej finančně na tom, že pro tebe vyrábíme věci do auta, do úst ,třeba dvěma tisícovkami, co myslíš, nechtěl by do té vaší kasty celebrit patřit každý? Dojička z kravína za to, že utře kravince vemeno, zdeník že staví dům a voják profesionál za každé dvě uši mudžahedína...abys mohl v míru operovat...samozřejmě za přemrštěný plat..

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa 
18.12.2010
11:26:54

Doktoři

Trochu ze široka:Tak nevím, ale každý kdo je v poměru zaměstnaneckém a nemůže vydírat (různým tlakem až nátlakem)se musí spokojit s všemi formami utahování opasků...se všemi...taková třeba prodavačka dře do Štědrého dne a je u těch pokladen jako cvičená opice, když tam stačí intelektuálně přejet tzv.kody..a bere za to? - prd.Nebo policista..pokud mu osud nezahraje do rukou osobní záchranu topícího se, nikdo o něm nemluví.Někteří jsou zkorumpované rajdy, ale věřím, že dost je jich fér...a to nemají ani právo na stávku. Myslím, že jejich plat neodpovídá jejich poslání...Místo neplodného členství v NATO by mělo být více peněz na policii, protože a proto ...např:tolik vražd babiček skrz dvacet ká nikdy nebylo.Ani únosů dětí atd.atd. Ted se kradlo v Boschi...mamlas řekne, bez rozmyslu, že za to může komunistická doba přetrvávající v nás...Ne ne...je to v lidech...stejně jako prasátkem a českým hovádkem ostane ten, kdo netřídí odpad tak i ten kdo pálí PETky v kamnech, tak i ti z Bosche co kradli ostanou nenažranými konzumáky neznající morálku a do čela se jim by mělo vypálit jako v starém Římě nikoliv otrok, ale Zloděj,pozor na mne...
No a to byla předehra k těm doktorům...Jasně, bez Vás to nejde..studovali jste, trávili tisíce hodin dřením skript,šanonů atd atd..A tak se ptám...Měli by jste mít díky svému inteligenčnímu koeficientu vyšší platy..moje odpověď je ANO! Ale zároveň se ptám..kolik procent z Vás studovalo za svoje a nikoliv za státní, tedy penízky z našich daní  smile25 Dosud ani jeden z nich...Takže zapojte prosím tentokrát intelekt a naučte se význam slova jako lékař,přísaha,demokracie a solidarita. Oni už dnes někteří lidé neberou tolik léků co jim předepisujete, protože na to prostě nemají..za to mnozí z vás doktorů mají výlety do Thajska zdarma, několikrát ročně od farmaceutických firem sponzorský padarok...A je veřejným tajemstvím, že někteří chtějí nechat nemocnice padnout, aby se pak zapojili jako spolumajitelé,akcionáři,privátníci...v honbě za ziskem, že...jsou to jen bláboly o vyšší a lepší péči pro nás.Já si myslím, že penze dělají peníze...a pokud již dnes lidé s deseti tisíci platu nemají na váš sponzorink, jak pak koupíte lepší a dražší zařízení do ordinací atd, které si může dovolit koupit jen třeba kraj apod?Kde by se vzali ty peníze ptám se z kterých by jste to zaplatili Vy?
Takže:Myslím si, že by doktoři měli mít více peněz..to určitě..ale ne tolik o které nás žádají kulturní a kultivovanou formou nátlaku a vydírání, že utečou tzv za kopečky...Vy jste ale solidární humanisté...kultivovanou formou vám sděluji, že jste jako manželka co za kožich atd který chce, slibuje, ale opravdu slibuje, že manželovi "dá"...PS:Doktor Plzák právě skrze toto označil manželství za zlegalizovanou prostituci uvnitř manželství.

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa 
9.11.2010
16:18:02

Ad: ČSSD poprvé vítězem v Jihlavě!

Ve jménu neomylné pravice prosazující dnes heslo Nové doby "Za bohatý stát i za cenu úspor ač někde úporně nerozumných...",vidím jak se žene celá generace tyjící z dočasného úspěchu budování zahraničního kapitálu na území ČR do prů....švihu. Víte, že pokud si nespoříte,například k důchodu více jak 1500Kč tak Vás systém Nové doby převálcuje někde u popelnic jako bezďáky a věřte mi, nebudete "Cool"...a nebude to "all right"..a nebudete z toho ani TOP..tedy na vrcholu...citace:Více než polovina třicátníků se mylně domnívá, že by jim k důstojné penzi měla pomoci měsíční úspora do 1500 korun. Bohužel to tak není," prohlásil Petr Hutla, člen představenstva ČSOB, který vyjádřil podiv nad tím, že pro současné třicátníky není finanční ohrožení ve stáří větším "strašákem".A víte proč se toho strašáku nebojí? Protože Vy mladí budovatelé dravého kapitalismu budete pracovat do smrti...
Hlavně bohatý stát, že, i když národ bude chudý a zbídačený..Tak tedy ve jménu socialistické solidarity: Gratuluji demokratické levici k volebnímu vítězství...

Reagovat

Level autora: 0 aik
10.11.2010
23:04:33

Příčinu výstižně popsal pan Werich ve své písničce textem....Vy páni sami jste tím vinni, že bída z lidí lotry činí, že proti Vám nás žene hlad........


Level autora: 0 ajeto
5.12.2010
14:21:53

Bohužel prioritou kapitalismu je jednotlivec,který dokáže obrat většinu .Solidarita a starost o druhé - to je nevýnosný byznys:(((
Ono se to "JÁJÍČKOVÁNÍ" brzy vymstí nám všem!


Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 Roman
E-mailová adresa 
8.11.2010
21:19:26

28. říjen 1918 (2011)

Zdravím, měl bych návrh, jak v příštím roce oslavit vznik naši krásné vlasti. Pokud by měl zde nikdo zájem založit klub policejní historie, ozvěte se mi na meil. Příští rok, bychom se mohli domluvit třeba z městem a ostatnými kluby a mohla by na náměstí proběhnout ukázka z bojů v letech 1938 kdy henleinovci se snažily o převrat v Jihlavě a zabily při tom dva čs vojáky. Myslím že jako oživení, mi to přijde velice hezké a proveditelné, než jen tupě vyvěsit vlajky. A ještě dotaz, nemáte nikdo kontakt na lidi kteří tady v Jihlavě spravují bývalé vozy Jihlavské MHD. Děkuji Roman

Reagovat

Level autora: 0 Tonda
9.11.2010
06:44:12

na této stránce http://zhta.ic.cz/ je dole v patičce kontakt (telefon a e-mail) na Luďka Bohuňovského, předsedu občanského sdružení Za záchranu historických trolejbusů a autobusů.


Level autora: 0 Georg
8.10.2010
22:25:19

Proč se nic neděje!

http://www.jihlava.cz/u-vypadovky-na-pelhrimov-bude-nejvetsi-jihlavske-nakupni-centrum/d-472145

Reagovat

Level autora: 3 Paris
WWW adresa
12.10.2010
07:40:36

Michal Jarco - vedoucího stavebního úřadu magistrátu - ještě před půl rokem v rozhovoru pro jedny jihlavské noviny říkal: "Možná se rozjede příprava administrativního komplexu Triangl u křižovatky obchvatu města s ulicí Vrchlického, nebo nákupní centrum Aventin u výpadovky na Pelhřimov. V neposlední řadě se bude dokončovat nová budova VZP mezi ul. Bří. Čapků a Na Skalce a nákupní a sportovní středisko, které už teď vyrůstá v nákupní zóně na ul. Romana Havelky."

Na městě s tím tedy asi počítají...


Level autora: 0 dáša
27.9.2010
18:43:09

Ještě to jde...(chlap co padá z mrakodrapu říká v každém patře)

No to je argument, zbourat Jihlavu...pane, když Vám někdo sebere zahradu a začne na ní pěstovat jablka...pak ji Vám vrátí, spravedlivě, protože to byla vaše země...pokácíte jabloně z důvodu viny zloděje sadaře?? Nikoliv...Maximálně , z důvodu ,že budete chtít tam mít slívy...a mimochodem..v tom Dobroníně to nebyli žádní jen tak nějací Němci...ale porádní gauneři, optejte se místních starousedlíků.Jste zmatený pseudorůžovým humanismem a nazíráním dnešního dne na vnímání minulosti...A příště pište k věci...Romové přece jsou jiná otázka a sorta než členové NSDAP,což bylo 99,9999% Jihlavských Němců, nemyslíte?

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Bukovský
25.9.2010
17:58:11

Ad: Keltská mohyla vyroste v ZOO Jihlava

Tak bych to viděl...na projekci není obrázek Keltské mohyly...autorka by měla více studovat historii...jedná se o jednoznačně o produkt tzv megalitických kultur což je sice dle odborníku přiblžně doba tzv eneolitu, možná někde lokálně v Evropě i mladší..ale Keltové? Kolegyně ! To je časově absurdní...to pyramidy v Egyptě jsou časově blíže.a Keltů ještě nebylo....raději at tam postaví něco pro zvířata, třeba veterinární ambulanci.Lidi si pustí Novu a vyjde jim to nastejno.Když ty lži...

Reagovat

Level autora: 3 Paris
WWW adresa
30.9.2010
14:18:49

Samozřejmě, že to nebude a ani v návrhu není keltská mohyla. Autorka to jistě myslel obrazně (v uvozovkách  smile03 . Jak je prezentováno na oficiálních stránkách města: "Originální objekt bude mít tvar keltské mohyly s půdorysem čtyř kamenných kruhů."

Bude to, doufejme, zajímavá budova.


Level autora: 0 aik
E-mailová adresa 
21.9.2010
06:48:57

Ad: Policie rozkrývá poválečné vraždy Němců

Chudáčkové náckové...Němce všechny vyhnat a ještě jim nakopat arš...Dobrý Němec, mrtvý Němec..to platilo za totáče, Beneše i této Pseudochaosdemokracie. Jen hňup nechápe humanisticky co to je za národ.

Reagovat

Level autora: 0 mic
21.9.2010
16:31:09

Chudáček aik si zřejmě plete nacisty s němacky mluvícími lidmi. Mému dědovi například německý voják zachránil život. Děda bydlel na vesnici a ukrýval na půdě partyzány. Jednou za ním přišel voják z německé posádky sidlící v tom místě a řekl mu, že na něj přišlo udání na gestapo ve městě a že zítra ráno k němu přijdou dělat prohlídku, tak ať se připraví. Skutečně ráno přišlo gestapo a poničili co se dalo, mojí mámu se sourozenci zavřeli na několik hodin do prasečího chlívku, ale nic nenašli, tak odtáhli. Kdyby ten Němec dědu nevaroval asi bych se ani nenarodil. Samozřejmě, že každý národ má v genech určitou povahu, která převažuje u většiny populace, dovede si snad představit někdo Roma jak dvanáct hodin trpělivě nabízí své zboží před svým obchůdkem jako Vietnamec? Zakončil bych tyto úvahy asi takto. Když jsi člověk mírumilovný, prospěšný pro náš stát a jseš ochotný mluvit česky, buď vítán, ať tví předkové pocházejí odkudkoli. Pokud chceš dělat problémy, bude lepší, když si najdeš bydliště někde jinde, to platí pro všechny národnosti, i pro Čechy.


Level autora: 0 bavo
21.9.2010
17:59:51

Zajímavé téma...dnes to vypadá jakoby Němci byli svatí...Mici s tvou ojedinělou pohádkou se sbal a odjeď do Osvětimi a nebo tam jak němečtí spoluobčané - určitě nehajlovali, vyřízli nenarozené dítě manželky českého četníka z břicha - v pohraničí v roce 1938 a nebo do té školy jak normální řadový Němci z wermachtu nechali děti okolo 100 dětí prvotřídek zabedněné ve třídě a po týdnu, když jim lezli nebožátkám ručičky jak se snažili bez vody a jidla podhrabat si na ně vzpomenuli a polili je benzinem (Polsko)a tam vypravuj své bajky. Možná že neněmecky mluvíci jejich rodiče tě pohladí po vláskách. Za demokratickou agitku.A nyní Mici, třeba o Popelce...


Level autora: 0 Drunemeton
22.9.2010
08:25:32

Češi hrozně zapomínají...sjednocená Evropa je mýtus a režie se brilantně chopilo Německo.Dnes tento stát se nesnaží vojensky, ale ekonomicky.Jde na to jinak.Chytřeji.Nezapomenme, kdo první dal impuls k rozpadu Jugoslávie uznáním Slovinska a Chorvatska..kdo pískl vlaku té občanské a národnostní válce zelenou....Německo...o tom se nemluví jaké to mělo důsledky.Prostě není to evropsky moderní chápání...Co a jakže napsal Kosmas? Češi kde, Němci píď povolíte, tam ztratíte lán...1500 let vztahů s Německem je jasný argument. Rusko nás obsadilo v historii jen jednou a dodnes je toho plná TV a samá euforie.... A Německo? Nevypočtete kolikrátero...strašné skore...a ještě něco..kdyby jste MIcu studoval genetiku, věděl bys, že povaha jakožto gen, nebo co tam blábolíš...se nedědí...mudrlante


Level autora: 0 mic
26.9.2010
22:55:43

Skvělé, pořádná diskuze. Jak jsem pochopil z názorů mých oponentů, je každý Němec krvežíznivý netvor, každý Čech umělecky nadaný mírumilovný a přátelský člověk, každý Rom zákeřný výtržník, každý Rus podrazácký ochlasta.... Tím, co jsem napsal minule, jsem samozřejmě nechtěl omlouvat nacistická zvěrstva, ano všechny lidi, kteří toto páchali měli nemilosrdně postřílet, něco takového se nedá odpustit. Pokud ti lidé u Dobronína doopravdy někdy někomu ublížili, pak je vše v pořádku. Pokud ale ne, a postříleli je jenom proto, že měli německou národnost, byla to vražda jako kdyby zabili kohokoli jiné národnocti. Za tím si stojím. Být vámi, podal bych návrh na zbourání celé staré Jihlavy, mimo Prioru. Jihlavu totiž postavili Němci, kdežto Prior Češi. Jo ještě k té genetice, tu jsem doopravdy nikdy nestudoval. Mám však dvě děti a tak vím, že se povaha dědí, ať si vědci říkají co chtějí.


Level autora: 3 Paris
WWW adresa
30.9.2010
14:20:56

V tomto mi není souzeno soudit. Takové zlo, které tu bylo před válkou, za války a po válce moje generace nezažila a doufejme, že už ani nikdy nezažije.


Level autora: 0 bastafidli
17.11.2010
10:36:03

Prezident Klaus řekl po dlouhé době něco rozumného.( o česko-německém vyrovnávání)....to je odpověď pro mici a podobné humanisty
:
Jsem již delší dobu frustrován z narůstající asymetrie – v médiích i v politickém diskursu – mezi pozorností věnovanou událostem před zahájením II. světové války, událostem v jejím průběhu a událostem po jejím skončení," připomněl Klaus.

Prezident se pozastavil nad tím, že je opomíjena časová posloupnost a kauzální příčinnost obou událostí. "Jsem frustrován ze ztráty chápání proporcí a hloubky tragičnosti těchto událostí," dodal prezident s tím, že tato frustrace bude patrně dále narůstat.
Bude narůstat mici a ty jsi exemplární příklad...nepochopení a ztráty sebereflexe.


Level autora: 0 aranka
18.11.2010
07:54:18

Bastafidli, souhlas s tebou a i s prezidentem. Řečeno složitě, leč pravdivě: ...je opomíjena časová posloupnost a kauzální příčinnost obou událostí...


Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 mic
2.8.2010
19:30:34

Pomáhat a chránit,

tak zní heslo naší policie. Já však jen o vlásek unikl pěkné zákeřnosti. Velice često jezdím ulicí Vrchlického. Kolem pivovaru se rychle jet nedá, samý přechod a zaparkovaná auta. Až před kruhovým objezdem se mi někdy podaří jet 50. Kolem nemocnice nikdy víc jak 40 nejedu. Pak se cesta svažuje dolu, tam většinou vyřadím, a když nemám nikoho před sebou, za sebou a nikdo nejde po chodníku, rozjede se auto na sedmdesátku. Mám nohu na brzdě, kdyby někdo vyjížděl z přivaděče. Když je i tam prázdno, zařadím a udržuji sedmdesátku až před sídliště. Tam je pěkně zrádný přechod. Na nevyužité zastávce tam většinou stojí auta, často takové velké auto, něco mezi osobákem a dodávkou. Vtom případě zpomalím na třicítku. Za přechodem často pobíhají děti protože je tam hřiště, takže 50 tam jedu jen vyjímečně, když doopravdy široko daleko nikoho nevidím. Podle mého názoru jezdím tak bezpečně, že to snad ani bezpečněji nejde. Přesto jsem jen o vlásek unikl bystré kameře policistů jen díky tomu, že to odnesl kolega řidič, který jel předemnou. Měřili totiž v tom nejbezpečnějším místě které na ulici Vrchlického existuje. V místě naprosto přehledném a liduprázdném. Takže pirát silnic, který Vrchlického profrčí sedmdesátkou od pivovaru až k Zimní, nedá přednost na přechodech, lidé před ním uskakují, nebezpečně předjíždí, je mu jedno, že může mezi auty vyběhnout dítě, že kolem hřiště pobíhejí děti...je na tom nakonec stejně jako slušný řidič. Kde jsou ti pomahači a chrániči, když mě denně vesele předjíždějí šílenci přes plnou a v zatáčce, když skoro každý den musím šlapat na brzdu proto, že někdo bezhlavě předjíždí a vůbec ho nezajímá, že jedu proti němu, když se motorkáři prohánějí jak šílenci ulicemi města? Já vím, všichni jsme pohodlní a snažíme se vydělat peníze tím nejzsnažším způsobem, ani policisté nejsou jiní. Tak pozor! Na šílence na silnicích, které nikdo nechytá a na policisty, teří číhají na místech, která jsou široko daleko nejbezpečnější.

Reagovat

Level autora: 3 Paris
3.8.2010
13:56:10

Přidám i svojí trošku. Není to tak dávno, kdy probíhala rekonstrukce mostu u Luk nad Jihlavou ve směru od Jihlavy na Měřín. Mám pocit, že již od Malého Beranova byly informační tabule, že most je uzavřen a je tam zákaz vjezdu, ovšem s dodatkovou tabulkou nákladní vozidla nad 7t. Když jsem minul ještě asi 5 těchto značek i s vyznačenou objížďkou pro náklaďáky dojel jsem až těsně před most. Zde ovšem ona dodatková tabulka nebyla. Auto přede mnou přes most projelo, protože zde byla zprůjezdněná půlka mostu. Za mnou již čekali další dva netrpěliví řidiči. S vidinou manévrů a otáčení se o 180° s dlouhým osobním kombíkem se dvěmi dětmi na palubě, a to vše téméř na mostě, jsem se raději vydal na cestu přes most. Samozřejmě za první zatáčkou stáli naši "pomáhat a chránit" policisté a vybírali, jak na běžícím pásu. Při rozhořčeném nadávání na kvalitu značení jsem nezmohl vůbec nic, porušil jsem dopravní předpis. Policisté se mi ještě drze přiznají, že o špatném značení vědí a že to není jejich starost. To že jen sprostě využívájí chyb jiných nekomentují. Vypisují mi bloček a přecházejí k dalšímu hříšníkovi. Nevím koho chránili ani komu pomáhali, ale mě rozhodně ne.


Level autora: 0 Roman
E-mailová adresa 
26.7.2010
19:05:15

Klub policejní historie.

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat, zda by se zde našli lidé, kteří by měli zájem o policejní historii za první republiky (Uniformovaná a neuniformovaná stráž bezpečnosti, četnictvo) a za tímto cílem, vytvořit klub policejní historie Jihlava. Případní zájemci se mi prosím ozvěte na meil. Děkuji

Reagovat

Level autora: 0 Četník
26.7.2010
19:00:37

Tunel

Tunel, je největší kravina co mohli vymyslet. Did už takhle nemá jihlava pomali co nabídnout, a jak chcou pozemní tunel vést katakombama? Did celý naměstí je doslova prošpikovaný. Kdyby radši zbourali ten zasranej prior a obnovily katakmby, a namísto prioru udělali nějakej parčík, aby to nevypadalo pořád jak 80. letech. City park taky, did je postavěnej rovnou vedle historický hradeb. Jinde když jdete po hradbách, tak se vám naskytne pohled na historii, jen v jihlavě pohled na největší blbost na světě, stejně ještě dva roky a už tam nikdo chodit nebude.Ani bych se nedivil, kdyby lidé z jihavy vyšli do ulic, co se tady děje je šílený  smile26  smile26  smile26  smile26  smile26  smile26 !!

Reagovat

Level autora: 0 Tom
26.7.2010
22:50:13

Názor mám stejnej, bohužel v Jihlavě bydlí i dost "divnejch" lidí, kterým se tohle všechno líbí  smile08  no comment


Level autora: 0 Yves
1.9.2010
16:36:53

Ach, ta cestina ...


Level autora: 0 poplis
18.7.2010
16:12:35

Ad: Prezident otevřel park Gustava Mahlera

nějaké fotky by nebyly?

Reagovat

Level autora: 999 Admin
26.7.2010
09:11:31

Bohužel, fotky nejsou.


Level autora: 0 :-x
18.6.2010
12:42:24

Ad: Povede z náměstí tunel do City Parku?

Nechápu proč si pan tajemný podnikatel (mj. majitel vinárny, kuželny, kavárny a dalších podniků v Jihlavě) nepřeje, aby bylo zveřejněno jeho jméno? Přeci není nic špatného na tom, že chce podnikat.

Snad jedině proto, že nehchce říci, že se "stavba" dotkne i negativně nás všech. Tunel se bude muset razit takřka znovu (dle dostupných informací není současná podzemní stezka k City parku schopna pojmout avizované tisíce lidí denně, teče tudy voňavý odpad z města a výška chodby je místy asi tak pro trpaslíky nebo hobity), chodba vede pod historickými baráky s už tak špatnou statikou a navíc je v ohrožení provoz zaběhlých podniků (Čajovna Kuba&Pařizek).

Sen a cíl každýho podnikatele je mašinka na peníze. V tomto případě předpokládám, že investovat se bude z nějakých fondů evropské unie, takže stačí, když při panu Tomancovi budou stát všichni naši "osvědčení" radní v zastupitelstvu v čele s panem Vovsíkem a přesvědčí nás, jak je to pro všechny výhodné a jak se potom budeme mít dobře a mašinka na peníze se může rozjet.

Nechci předjímat přínos, účelnost a důležitost plánované trasy, ale nejsou v Jihlavě přeci jen důležitěšjí témata k řešení blaha občanů, než uspokojení jednoho podnikatelského záměru?

Reagovat

Level autora: 0 Pravdavzdyvitezi
18.6.2010
16:18:45

Já si myslím , že Jihlavou vede Tunel napříč z prava a to hlavně,- až do leva. Uvědomte si, že v Jihlavě není demokracie, ale Diktatura Neproletariátu. Co páni radní namyslí, to bude, a basta, ať se Vám to líbí nebo ne, naivní občánkové....Já když vidím exDohnala, tak vidím vepřovku s chytrým mozkem, který zas až tak není chytrý, když se nechal chytit. A ti ostatní jednou budou mít houpačky z kandelábrů....Jak řekl Topolánek hezky jako malinký fašista...Ten den přijde...


Level autora: 0 Drunemeton
19.6.2010
11:28:41

Jihlava smile25 ?-Mafie smile26 !!


Level autora: 0 Davidek
21.6.2010
13:13:17

Souhlas, objedu se bez tunelu do CityParku. Stačí, že City je jeden velkej tunel.


Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 T.Bukovsky
E-mailová adresa 
16.6.2010
18:51:30

odpověď pro volného nevoliče...

Koho volit... smile25  Představ si, že nejsi flákač...že chceš normálně žít a jsi nad věcí nesnít ony POPové sny oněch TV a film. hvězd...Představ si, že jsi se narodil s tělesnou vadou, ale jinak ti to pálí a nejsi nula...Prostě potřebuješ pomoci...jen třeba trošku...malinko. Nemusíš mít přece hned někoho, kdo ti vymění pleny, abych uvedl příklad......Takže: ti zbylo srdce a mysl...Vol srdcem a mysli u toho, jako kdybys někdy někoho potřeboval ... znám Pracháče co měl na nejedno drahé auto...ted nemá na nové živé nohy...Mít peníze je často nemít víc...takže nežij soloživot jízdou do zatáček neúnosnou...I když bys bral plat třeba 100 000Kč, tvůj anděl strážný si třeba skočí na pivko...

Reagovat

Level autora: 0 T.Bukovsky
E-mailová adresa 
16.6.2010
18:36:17

Málo informovaný Čech se bál nejen..osudu Řecka a tak volil ...

Každý jen trochu inteligentní člověk, který na internetu nesurfuje jen po hloupostech a umí aspoň trochu používat vlastní hlavu, dávno věděl, že strašení Řeckem byl jen chytrý předvolební tah pravice. Což ovšem neznamená, že by zadlužování nebylo třeba zastavit, či alespoň zpomalit. Zatím...K tomu však nestačí zmrazit důchody, zrušit porodné a pohřebné, zavést školné a zvednout DPH za potraviny, léky a služby, jak navrhuje povedená Taškářská Trojkoalice. Chce to i zvednout daně z vysokých příjmů, jako je tomu skoro v celém civilizovaném světě. Tak např. v Norsku dělají daně i přes 40 %, jinde až 50 %. (PS:Tradičně Socálně demokratické Švédsko právě dnes získalo nejvyší ocenění tahouna ekonomiky v Evropě..ti socani jsou hrozní , co si to dovolují?... )To není trest za úspěšnost, jak se nám snaží vsugerovat Taškáři, co se vydávají za Apoštoly rozpočtové odpovědnosti, ale docela obyčejná, státem organizovaná Solidarita, - která má za cíl mimo jiné i zachovat sociální smír. Nebo si tu snad někdo přeje občanskou válku? Možné je všechno, na válce se přece skvěle vydělává! Ach ta čarovná ruka trhu...Někdo řekne , že je to blbost...Mno ono to zklamání co přinesou Kalouskovci a post-naoko-exkomunisté z ODS bude velké..nejdříve roztáhli kukuč Študenticí(ti bez bohatých papá a mamá)...A až Mocní zavedou reformu pracovního práva budou čučet pak dělníci co nepřemluvili nikoliv Bábu a Dědka, ale svoje ODLOŽENÉ juniory..(termín přijatelný, protože mnozí nechávájí "kvasit samovývojem" tzv svépomocí svoje teens,že?)... tedy jejich vlastní dětí, - polopatě...(PS-přece mladí voliči, oficálně,státním jazykem..) co oni sami vychovali - bohužel, jak je vidět - k nesolidaritě.(Pokud ovšem oni sami dělničtí rodiče nejeli na víkend někam rejzovat...a tak se tedy vzdali práva volby..)
Prostě chci říci, že i kdyby náš stát byl bez dluhů a pln peněz, budou tu stejně umírat dál na ulici ti co nebudou mít třeba na operace (jako v době blahobytu v USA), že nebudou studovat děti co na to sic hlavou mají , ale rodiče mají vítr v kapse, že počet feťáků - hlavně těch vykořeněných a bez uplatnění mladých lidí - bude narůstat, nebo třeba i prznění dětí ve zprávách na Nově už nikoho nebude vzrušovat, protože nám to info otrne a tak ve jménu svobody jednotlivce zvítězí zvědavá "Blesk-AHA" konzumácká společnost nad tím, čím se jako civilizovaní lišíme od Cookových kanibalů z Nové Kaledonie..že totiž nesežereme vlastní prarodiče, když už nebudou schopní po odchodu do penze čehokoliv a tak z nich bude dobrá jen játrovka..atd atd.. Pokud nebude existovat regule, která nařídí společnosti být solidární, tak se nikdy, věřte mi, nenajde tolik Pracháčů, aby zajistili solidní, trochu teple-lidský život všem. Nikdy nebude tolik práce..tolik , aby byla pro všechny...To na penězích tito demokraté budou raději spát a házet je vidlema...A v tom byli Komouši mnohem úspěšnější...Nenechali totiž nikoho rýt držkou zemi jak zpíval Kája Kryl co ho tak podivně napodobuje a odříkává jeden modernista v rádiu..Tím se jich nezastávám..jen říkám jednu evidentní výhodu Socialismu. Stejně jako bylo to, že jsme byli soběstační v zemědělských komoditách a teď jsme závislí na Diktátu Západní říše...
A jesli je něco špatně v tomto státě, nikoliv Dánském...tak ryba...smrdí od hlavy.

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa 
6.6.2010
18:51:24

Volby, dluh, solidarita, studenti a ti kdo platí...

Tyto volby se hodně vryjí do paměti lidí na dlouhou dobu. Skrze důsledky příčin a předpříčin. Dluh , který naše země má nepatří k nějakým mega dluhům..takové silně rozvinuté demo státy mají dluhy na jednoho občana větší než ČR.Nicméně je to dluh...strašit Řeckem..je populismus..to mělo uplně jiné příčiny svého ekonom.pádu...takové zde nejsou.a stím chtěli mládežníci něco udělat a tak volili např.Topku.Kdyby ovšem věděli, že až se nastaví sazba za studium na Výšce a jejich rodičové to neutáhnou - (za půjčku 54 000Kč nikdo nevystuduje, páni ministři) budou na ně a na svět hledět jako na své momentálně nezhulené vrstevníky...To říkám proto, že třetí nejvýraznější kandidát TOPky chtěl, jak předeslal...za trávy užívání dávat co nejpřísnější tresty.Ale studentíci asi demokraticky nečtou předvolební názory volených, že? Pokud lidská společnost má pokračovat ve svém bytí a rozvoji a pokroku ducha dál...musí být solidární..ne ale s těmi vyžírky a lenochy co nehorázně leží za pecí.....ať jsou černí nebo růžoví...to je jedno. Ale s těmi co jsou invalidní, nemocní a nebo jen od přírody nemohli pobrat v mládí více prosné kaše, aby se jim zvedla na škole intelektualita..a tak makají rukama.A mají tzv minimální příjmy. Je ostudou, že vzniká v tomto státě vrstva glorifikovaných intelektálů co nikdy nezvedli lopatu 5000x za den a s nimi jihoamerický model kapitalismu s nelidskou tváří.
Takže...ti kdo platí by si měli uvědomit, že budou li žehrat na to, že berou za své podnikání jen pár milionů a miliard, že vytvářejí přímo modelovou situaci, kdy to jednoho dne tu část obyvatelstva nakrkne a něco provedou...Já bych chtěl tuto honoraci tak trochu ujistit, že ještě poslední kapky nejsou vidět...ale jednoho dne...takže buď solidarita a nebo revoluce a konfiskace. Kolo dějin se otáčí a vždy směřuje k jednomu stejnému bodu.

Reagovat

Level autora: 0 Jihlavačka
8.6.2010
18:25:06

Tomáši, celkem ti to pálí.  smile106 
Ale jakou stranu volit smile25  Člověk si nevybere.
Když založíš nějakou, napiš. Budu první volič.


Level autora: 0 Volný nevolič
14.6.2010
13:57:16

Zajímalo by mě tedy, jak bylo podle tebe správné volit, či nevolit. Dlouho jsem tápal, kterou stranu. Nakonec to vyhrála malá strana.


Level autora: 3 paris
4.5.2010
13:43:01

Ad: Miliardový objekt pro popularizaci vědy

Tak se nám ta ekonomická krize projevuje v plné parádě  smile106 

Reagovat

Level autora: 0 Uzivatel
4.5.2010
15:39:46

test


Level autora: 0 mic
12.5.2010
21:47:58

Krize? Jistě, někdo na paniku vyvolanou novináři doplatil, protože když si lidé přečetli noviny, báli se pak investovat, což mělo za následek propouštění. Co pak dělali s penězi, které jim doma zbyly bylo vidět na parkovištích supermarketů. A všimli jste si kolik v poslední době přibylo ve městě různých hospůdek, kaváren, vináren a cukráren? Krize vypadá jinak. V poslední době se jen peníze začaly točit jiným způsobem než dříve. Někdo na tom vydělal, někdo na to doplatil. V každém případě je moc dobře že se v Jihlavě pořád něco buduje. A pokud tu chtějí udělat nové kanceláře ? Pořád lepší než třeba želazárna nebo prasečák.


Level autora: 3 Paris
18.5.2010
23:06:19

Nevím jestli právě toto jsou správně vynaložené investice, to ať posoudí povolanější. Můj komentář byl každopádně myšlen ironicky. Nemám moc rád výrazy typu ekonomická krize, který je i dle mého názoru mediálně přifouknut, ostatně jako prasečí nebo jiná chřipka. Jak to tak bývá, někdo na tom vydělal, jiný doplatil. Souhlasím s Vámi s tím, že je správně a pozitivní, že se v Jihlavě stále něco buduje, ovšem raději bych viděl investovat soukromý sektor , který na krizi "trošku" vydělal a zredukoval počty zaměstnanců, nežli Kraj a Magistrát nebo jiné státní instituce.


Level autora: 0 Světoběžník
E-mailová adresa 
14.4.2010
15:08:09

Opilec vylezl na sochu svatého Václava.. a při slézání se zřítil

To je možné jen u nás.v Čechách.....pamatuji jak nějací pomatení agitátoři "pro ODS" z řad studentíků (analfabetů životních zkušeností)vylezli na Žižku na Vítkově hoře v Praze, aby ukázali takto z výšky jak je ČSSD ...maková,že...a vůbec bla, bla, bla. Jen v naší zemi totiž lze takřka beztrestně ničit a bezohledně devastovat památky a nebo přírodní bohatství...To si dovolíme jen My, protože naše myšlení je obrazně řečeno na orbitu knedlo vepřo zelo(což není vůbec špatné) a nikoliv skutečných hodnot.Dál nás naše myšlení nevystřelilo.Takže máme štěstí jako Apollo 13, že ještě to jde zachránit...Česká historie má být na co pyšná.I na knížete Václava jako symbol národnosti.Soudržnosti.Chápání atd atd..Tak až uvidíte nějakého hrdinu tohoto stylu,věřte tomu, že místo přestupku - by si zasloužil obdržet spíš pětadvacet bejsbolkou ....

Reagovat

Level autora: 0 Světoběžník
21.4.2010
09:28:41

Další extempore.......Cizinci poškodili sochu hvězdáře na pražském orloji ....a další česká neschopnost se vypořádat s barbarstvím některých cizinců i když jsou třeba - z USA,že? Takhle Johny dostane pokutičku a možná se ho i ambassador zastane...a pak alou do Spojenejch... Ale-kdyby to byla skupinka z Ruska, to by se řvalo, to by padalo klení od přicmrndávačů co?To by někdo si někdo přihřál polívčičku..... 21.4.2010


Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 darydj
E-mailová adresa WWW adresa
8.4.2010
23:08:16

super pekna nekuracka hospudka. jmenuje se na ZAPADE.

nasel jsem peknou nekurackou hospudku kde vari od pul seste rano do trech rana.Maji hodne dobry ceny.salonek pro 19 osob .Siroky vyber jidel buchet.Urcite to stoji za to se tam stavit.Hospudka se jmenuje na zapade a je to na hornim namesti v byvale knihovne na leto je zahradka.Moznost rezervace je na tel cisle 777151215.

Reagovat

Level autora: 0 Pravdavzdyvitezi
E-mailová adresa 
7.4.2010
16:02:41

Cikáni,cigáni versus Romové

Žádní Romové mezi Slovanskými národy nebyli a nejsou...Od Baltu až po Jadran a Černé moře na Východě po Čukotku bylo ono namixované etnikum nazývané jen a pouze Cigán. Je to stejné jako donutit Čechy aby Eskymákům říkali Inuité,Walesanům Kymrové a Siouxům Dakota...Protože Eskymák je "ten co žere syrové maso", Walesan je hanlivé prastaré anglosaské(dobyvatelů)označení Keltů či li "Ti z lesa a křoví"(Cymrhi) a Sioux je to samé co zloděj a humusák.Oni si říkají dle kmene ..ovšem - hlavně Dakota.Dokud budeme vážení politici řešit Romskou otázku, nikam se nedostaneme. Ta cikánská ta nám dělá vrásky a směje se do obličeje. Bandy cigánských dětiček se potulují po Jihlavě,chovají se zpupně, znečišťují, urážejí, dokonce prý kradou v obchodech v houfech jako vrabečkové bábičce rohlík a taky plivou po lidech, protože odplivnutí není rasové a tzv průšvihové..., že...? Navíc se těžko u zeleného mrmlu dokazuje rasový podtext a vůbec ůmysl...safra, to je skvělá demokracie...Jen tak dál miláčkové z Kosova---..on až se najde někdo z Gadžů ..kterýho to přestane bavit, tak se vám sevře kloaka, ale to bude pozdě...mylím se že vzrůstající počet konfliktů mezi Čechy a Cigány nepovede k čím dál častější nenávisti a excesům? Tak mne napadá, apartheid to měl dobře vymyšlen...co se týká efektivity k eliminaci násilí ze strany bělošské části populace v JAR...

Reagovat

Level autora: 0 robin
8.4.2010
12:07:24

ježiš ty seš dement))


Level autora: 0 qaga
E-mailová adresa 
9.4.2010
07:00:20

Konečně to někdo řekne...naprostý souhlas smile26 ! Rasismus naruby.Kdypak přijdou pozitiva zúročená vklady majority do minority smile25 ? Nikdy!...Jinak synku, Ježíš je jméno a první písmenko je velké,- a demente..je správně s malým.?...


Level autora: 0 david
7.4.2010
15:39:59

Komentář: Nové sportoviště si přivlastnily romské děti

A co jste čekali? Že se řekne sloučíme Dolinu s Kosovem a postavíme hřiště kde si budou obe etnika hrát společně? Tohle mohli vymyslet jedine politici, kteří danou lokalitu vůbec neznají. Jakýkoli hlídač či strážník městské policie situaci ještě zhorší...veřte mi. Řešení situace neznám, ale čemu se politici a občané doliny diví, když je to na Kosove první hřiště pro všechny vůbec? Na Březinkách je situace stejná - rozbitá hřiště...u školy mládež konzumuje alkohol, marihuanu atd. a nikdo to také neřeší...jsou to přece naše "bílé" děti. Je to směšné.

Reagovat

Level autora: 0 Drunemeton
E-mailová adresa 
31.3.2010
07:02:48

Kouření marihuany na veřejnosti, hrozí pokuta 15 000 Kč

Ideální by to bylo jako v některých státech...trest smrti za jakoukoliv drogu....Že je to absurdní? Proč ne...Tihle huliči jsou stejně odpad lidského druhu...poprvé sekat ruce ...a po druhé smrtící injekce místo dávky šlehu, ne...Tak kdy si to připustíme, že je to katastrofa? Včera jsem našel zase injekce u dětského hřiště se ztraceným balíčkem "trávy"...

Reagovat

Level autora: 0 Kilo
31.8.2010
10:51:03

Ty mas zda se mezi usima pekny lejno. Balicek travy a injekcni strikacka - hmmm zda se ze si znalec. Byla v tom balicku urcite marijanka nebo to byl pytel kterej tam zapomeli sekaci travy ze SMJ? Ale abys neumrel takhle blbej tak te trochu osvitim - staci se podivat na to jak na konopi nahlizi zbytek sveta. Trest smrti tak ten je za drzeni konopi napr. v Cine a podobnych velice demokraticky smyslejicich systemech. Namisto toho stupidni Belgicani, Holandani, Swicari ty si to nejchaj tolerovat. Kdyz se na konzumaci omamnych latek podivas z pohledu tak, ze se jedna vlastne o intoxikaci organizmu, tak nevidim zadny rozdil mezi cigaretou (peknej jed, zkus jednu snist - ale jen pod dohledem lekare - bude ti hoooodne zle), lahvi piva a jointem marianky. Jediny rozdil je v tom ze na alkoholu a tabaku se nehoraznym zpusobem stat pakuje na spotrebnich danich - pritom transplantace organu kurakum a alkoholikum odmitaji - ale penize za zdravotni pojisteni - tech se jaksi nestiti. Cela vec je v tom ze marianka se tezko zdanuje kdyz staci hodit na jare hrst seminek na hnuj a na podzim ususit. U alkoholu musis mit registrovanou palenici se zaplombovanym pocitadlem kolik vytocis a dochazi inspektor zkasirovat z kazdyho litru penize. Na tabakove vyrobky zase musis kupovat kolky a co si budem povidat krabicka cigar nema vetsi cenu nez 10Kc - pri tom kolik se jich vyrobi. Je proste pro stat ekonomicky vynosnejsi opila nez zkourena populace. Za zabavu se tady musi platit - chces se motat? Vem litr a jdi do baru - to se muze, protoze kdyz tam za ten litr budes jenom pit a kourit tak 800 odevzdas statu a o 200 se podeli hospodskej s pivovarem. Jenze kdyz si vypestujes ubalis a zahulis tak se motas aniz by si statu zaplatil korunu - a kvuli tomu vsemu cela ta hysterie.


Level autora: 0 Drunemeton
22.9.2010
08:37:41

No vida..už se po těch drogách půjde víc a víc..jak je vidět na bilbordech...v tomto je demokracie skvělá, když by to tedy prošlo, tak by se podlidi-feti trávy apod jedů mohli léčit a jistojistě vyléčit prací v kamenolomu...zrušit dropin a placené injekce apod a začít s prevencí.Tvrdá makačka a ručo...To by ti kluci vyhulení koukali ...Mají moc času...a nebo je naverbovat do armády jako předvoj demokracie na minová pole do Afghánistánu.


Level autora: 0 Pravdavzdyvitezi
E-mailová adresa 
26.3.2010
15:09:39

Papež o tom celou dobu věděl, tvrdí oběť zneužívání knězem

Nemohu se ubránit sdělení ...Katolická církev, ať již prodělává jakékoliv reformy, ať je na místě "Papá" kdokoliv..ať mají jakoukoliv sebereflexi..Nejedná se o nic jiného, než o tisíc let starou takříkajíc fašistickou organizaci, demagogii oslavující a velebící.Nechávající hrbit hřbet máloúspěšné a v sebe nevěřící masy národů...To vše Ve jménu lásky a odpuštění .Zakrývají pouhou politiku a zlořádstvo.Jak řekla Sinead O'Connor..kdyby ten stav viděl dnes Kristus, šel by a zapálil Vatikán.S tím jeho elánem a amokem v chrámu, kdy převracel stoly kupců by mu to nedělalo problémek.Takže Nejdéle trvající fašismus skejtující na vlnách lidské slabosti a blbosti:Katolická církev.

Reagovat

Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 mic
20.2.2010
14:02:25

Nevšední zážitek

Včera, v pátek 19.2., se v jihlavském Horáckém divadle stala vzácná událost, kterou byl závěrečný potlesk ve stoje. Jako by obecenstvo chtělo říci produkci Horáckého divadla : "Ano, toto je žánr na který chceme do divadla chodit". Poslední dobou byl totiž v hledišti tohoto divadla spíše smutný pohled na po přestávce prořídlé obecenstvo tleskající jen ze slušnosti, aby se neurazili herci, kteří za výběr hry a hlavně způsob režie nemohou. Režisér představení Muži v offsidu, pan Ondřej Havelka, použil pro vtažení diváků do děje neobvyklé nápady, díky nimž se obecenstvo ocitlo v údolí dobré nálady a pomalu stoupalo po úbočí lehkého humoru, kolem inteligentního humoru, přes sedlo veselé zábavy, dokonce bylo umožněno nahlédnout do jeskyňky příjemné erotiky, až se ocitlo na štítu vrcholného humoru, kde byla exkurze ukončena, protože dál je už jen nám všem z televizních obrazovek dobře známá propast naivity, vulgarity, nevkusu a nechutností. Snad jen pan Zbrožek si několikrát namočil jednu nohu do kalného jezírka laciného klaunského humoru, ovšem jeho kolegové ho včas stáhli zpět, takže tam nespadl a obecenstvo zůstalo ušetřeno nepříjemných skvrn na své duši. Určitě se toto představení stalo událostí na kterou budou všichni diváci dlouho vzpomínat a tato vzpomínka jim mnohokrát pomůže překonat nějakou životní nesnáz. Za to Vám, pane Havelko, i celému realizačnímu týmu, patří vřelé díky.

Reagovat

Level autora: 0 mic
13.2.2010
12:07:57

Horácký bál

V každodenním shonu nezapomeňte na kulturu. Už příští sobotu, 20. února, proběhne v DKO již 40. Horácký bál. Mimo kapely Vysočanu Vám k tanci zahraje třešťský ZATRESTBAND.
Dalším příjemným zážitkem se pro Vás může stát benefiční Koncert učitelú ZUŠ Jihlava konaný 3.3.2010 v 18 hodin v sále ZUŠ na Masarykově náměstí.

Reagovat

Level autora: 0 mic
E-mailová adresa 
13.2.2010
10:00:11

Jezírka a ZOO

Jak už pan Gryc naznačil, bude údržba jezírek postavených městem v minulém roce dost náročná. Nejsem znalec v tomto oboru, jen vím, že mnoho jezírek a bazénků bylo v různých městech, tedy i v Jihlavě, postaveno a většina z nich měla jen krátký život. Doufám, že město má důkladnou studii, jak se o jezírka starat, aby z nich uprostřed léta nebyla páchnoucí líheň komárů. Pokud jimi nebude protékat voda a nebude okysličována alespoň fontánkama, bude to zřejmě úkol nelehký. Kdybych měl rozhodnout já osobně, udělal bych jen jednoduché parčíky bez jezírek a bez obrovitých "soch" (myslím tím ty kvádry žuly v Benešově ulici) a spíš bych se snažil odkoupit areál Modety a rozšířit ZOO. To je přece také park a ještě k tomu přitáhne do Jihlavy mnoho turistů.

Reagovat

Level autora: 0 Zdeněk Gryc
E-mailová adresa 
31.1.2010
18:22:24

Komentář: Socha T.G. Masaryka bude opět v Jihlavě

Bylo by zajisté symbolické,aby se socha TGM vrátila na původní místo před gymnázium.Je ale nutno domyslet, souvislost se stávajícím pomníkem,na jehož realizaci se podílel také Akod.soch R.Podrázský se kterým jsem na místě v této souvislosti hovořil.
V minulosti jsem se snažil upozornit na návrh jeho pomníku Janu Palachovi.

Dne 25.listopadu 2009 jsem v této věci poslal na magistrát následující podání,na které mi nikdo neodpověděl:

Vážený pane primátore a paní náměstkyně, Jihlava, středa, 25. listopadu 2009.

rekapituluji si události z doby před 20 lety. Vzpomínám, jak jsem se snažil v událostech orientovat a snad i nějak přispět. První přímou zprávu mi podal student, který přijel z Prahy, Radek Šerý, viz. Článek "Kdo první oznamoval listopadové události " na str. 22. JL z 20. 11. 2009.
Po letech totality to na mne silně zapůsobilo. Měl jsem dojem, že bych se měl nějak zasnažit, aby na snahy studentů nebylo zapomenuto. Požádal jsem o návrh na pomník Jana Palacha pro Jihlavu, starostu Přibyslavi Akad. Soch Romana Podrázského. Ten mi v dubnu 1990 přivezl návrh, sádrový model 1:5. Ukázal jsem ho paní starostce, ale nějak jsem nedopadl. Vrátil jsem ho autorovi. V současné době je uložen u jeho dcery v Přibyslavi. Nic moc tímto nesleduji, snad jenom, když vidím název sousedního článku v JL:"Není co oslavovat" , tak si myslím, že je třeba si pamatovat, což je smyslem a posláním pomníků.

S pozdravem: Zdeněk Gryc Přiloženo: foto návrhu na pomník

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Parůžek
2.2.2010
09:50:16

Děkuji Vám za zajímavé poznatky z historie a vývoje Jihlavy. Nekomunikativnost magistrátu s Vámi mne mrzí, ale bohužel asi nejste sám na koho Magistrát slušně řečeno kašle. Přes některé chabé výkřiky má Magistrát zájmy úplně jiné, nežli hezké, klidné město se spokejenými občany. Přeji hezký den.


Level autora: 0 Zdeněk Heřman
E-mailová adresa 
31.1.2010
18:09:35

Něco si taky pamatuji.

Vážený pane Grici je mi 65let tak že si něco pamatuji.Píšete o bazénu
na Štefánikově Náměstí,moc dobře si to pamatuji.protože jsme tam ze školou chodili plavat.Rybníček na Březinkách taky moc dobře znám je
dnak tam bydlím a za mlada jsme se tam chodili s klukama koupat
v té době tam žádné sídliště ještě nebylo.Potom jako řidič u ČSAD
jsme tam začali likvidovat zahrádky a dělat výkopy pro inženýrské sítě.Škoda,že tady neprezentujete žádné foto z té doby.ZDRAVÍM.

Reagovat

Level autora: 0 Zdeněk Gryc
E-mailová adresa WWW adresa
31.1.2010
18:49:40

Vážený pane Heřman,
fotky k mým článkům jsem poslal v příloze na magistrát.
Ve snaze ukázat původní krajinu Jihlavy jsem se snažil dát některé staré fotky na webové stránky:
www.brezinky.atlasweb.cz
www.kralovskyvrsek.atlasweb.cz
www.stepnickyrybnik.atlasweb.cz
www.telcmarkovahumna.atlasweb.cz
www.znojmoprimetice.atlasweb.cz
www.bedrichov.atlasweb.cz
Potěšilo by mne,kdyby jste se nejenom Vy ny ně podíval. ZG


Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 Zdeněk Gryc
E-mailová adresa WWW adresa
31.1.2010
17:21:48

Komentář: Nový park nad tunelem už je poničen

Po shlédnutí předmětných rybníčků jsem na základě svých letilých zkušeností napsal tento komentář s přílohami a ilustračními fotografiemi a odeslal jej na magistrát,který mi ani nepotvrdil příjem.

NJR 11. 2009. VODNÍ PRVKY V INTRAVILÁNU JIHLAVY.

Motto:
Dějiny ukazují, že je snadnější území dobít, než ho udržet.
Jinými slovy, není tak těžké něco udělat, jako se o to dlouhodobě starat.
Pokusím se tedy, v souvislosti s přiloženým textem z Novinek Jihlavské Radnice upozornit, na možnosti, které zasluhují v Jihlavě pozornost a nápravu.
Budu se zabývat pouze vodními plochami a ploškami, které jsem navrhoval, autorsky dozoroval a po léta sledoval. Tuto problematiku rozdělím do 3. statí:

1. SÍDLIŠTĚ BŘEZINOVY SADY A JEHO KRAJINA S RYBNÍČKEM.
2. BAZÉN NA ŠTEFÁNIKOVĚ NÁMĚSTÍ
3. TŘI DROBNÉ VODNÍ PLOCHY:
a/ bazének v centru Březinek
b/ bazének před magistrátem Jihlava /původně OV KSČ/
c/ bazének před budovou vodohospodářů


Cílem elaborátu, je snaha upozornit, aby v rámci městské krajiny /Townscape/ neexistovala místa zjevně devastovaná, které svou neupraveností inspirují devastaci okolí. Nejvíce je to vidět přímo na největším sídlišti Jihlavy v centru Březinek. Autor na tuto skutečnost mnohokrát při různých příležitostech upozornil, leč zkáza volně pokračuje.
V současné době jsou realizovány vodní plochy v rámci Mahlerově areálu a v parkových úpravách u nové cyklostezky za nemocnicí. Také vznikají pěkná dětská hřiště, jedno i poblíže centra na Březinkách. Je pěkné, že město bude takto obohaceno. Na závěr bych chtěl říci, že za vším jsou peníze. Je snadné najít dodavatele, pro kterého je nová realizace finančně zajímavá. Údržba, či rekonstrukce asi nikoli. Myslím ale, že obyvatelé Březinek by si zasloužili, aby se konečně dočkali rehabilitace své městské krajiny v souladu s uvedenou snahou "získat cenu" .

Přiloženo : 3. články se shora uvedeným obsahem a ilustračními fotografiemi.
Pro zaslání E-mailem je elaborát rozdělen do 2. částí - 1. SÍDLIŠTĚ BŘEZINOVY SADY A JEHO KRAJINA S RYBNÍČKEM.
a 2. BAZÉN NA ŠTEFÁNIKOVĚ NÁMĚSTÍ , 3. TŘI DROBNÉ VODNÍ PLOCHY
/Kvalitnější foto rád poskytnu. /

Jihlava pondělí, 30. listopadu 2009. Zdeněk Gryc

Prosím omluvte,že jsem komentář vložil omylem 2x. S pozdravem ZG

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Parůžek
E-mailová adresa 
2.2.2010
09:49:33

Bude-li to možné, rád bych zveřejnil některé z Vašïch fotografií v galerii našeho serveru» v sekci Historické fotografie Jihlavy», případně Stavby a rekonstrukce». Pokud bychom se mohli domluvit, můžete mi některé zaslat na e-mail uvedený vlevo pod jménem (ikona obálky). Děkuji.


Level autora: 0 Georg
25.12.2009
20:45:13

Komentář: Nový park nad tunelem už je poničen

A tak je to v Jihlavě se vším .Je to nejhorší město široko daleko co se vandalství ,sprejerství a nepořádku týká.Jsem zvědav,jak dopadne park Gustava Mahlera.Tady je nutné ke všemu postavit policajta na 24 hod,jinak jsou to vyhozené peníze.Nechápu,co je to zde v této době za lidi.

Reagovat

Level autora: 0 pavel
E-mailová adresa 
17.12.2009
22:40:36

Komentář: Město požaduje vyšší nájem za Šacberk

Ahojvšem.Docela mě už štve celej tenhle humbuk kolem šacberku.Začátkem roku 2002 jsem získal podklady k vybudování sjezdovky na šacberku přímo z magistrátu města Jihklavy.Celková investice měla dosáhnout 22 145 000 kč a celé to měl zainvestovat budoucí nájemce.Stále mě proto zaráží,že najednou město začalo budovat sjezdovku na své náklady a stálo to již několik desítek milionů kč.V původní dokumentaci je v ceně již zahrnuta lyžařská kavárna + soc.zařízení,vlek,umělé zasněžování,rolba,osvětlení a dokonce z této částky mělo být 5 mil.kč použito na opravu rozhledny.Kdo na šacberk jezdí,tak ví,že žádná kavárna tam není.Je tam buňka na občerstvení a lyžař se nemá za celej den ani kam jít ohřát a v klidu se občerstvit.V této studii se sice píše,že je to orientační rozpočet,ale město si tuto studii nechalo zpracovat ing.arch.Martinem Laštovičkou atelier na stoupách 18,tak snad pan architekt věděl co počítá.Proč tedy sjezdovka stála město Jihlava tolik milionů,když to měl hradit plně investor a nehledě na to,že nájem směšných 10 000kč za rok se ty miliony městu snad ani nikdy nemůžou vrátit.

Reagovat

Level autora: 0 mayora
E-mailová adresa 
7.12.2009
23:06:52

Pomozte mi najít ztracenou kamarádku, prosím...

Hledám bývalou spolužačku Hanku rozenou Volavkovou.Bydlela v Ostravě Svinově, měla nevlastního bratra Dalibora Samohýla a v Jihlavě sestru. Poté se odstěhovala k sestře do Jihlavy a někde v okolí Jihlavy se vdala.Rok narození 61-62 Prosim o info, pokud ji někdo znáte na narocna40@seznam.cz. Děkuji

Reagovat

Level autora: 0 mic
E-mailová adresa 
17.11.2009
11:08:57

Jihlavský slavík

V sobotu se konal další ročník Jihlavského slavíka, tentokrát v kině Dukla. Zatímco mimojihlavských soutěžících rok od roku přibývá, těch domácích naopak ubývá. Zejména v té nejmladší kategorii je úbytek soutěžících přímo drastický. Proč ? Rodiče už s dětmi doma nezpívají? A co učitelé a vychovatelé? Malé děti přípravu na soutěž nezvládnou sami. V minulých letech se o výchovu malých zpěváků a jejich přípravu na soutěžení starala paní Bosáková, které patří velké poděkování za její trpělivost. Sám jsem měl tu čest s ní spolupracovat a obdivuji její optimismus a neúnavnost. Pokud by se našly v Jihlavě děti s pěveckým talentem, kterým nemůže být poskytnuta pomoc při přípravě ze strany rodičů, učitelů nebo vychovatelů, můžou se jejich rodiče obrátit i na mě, mám dlouholeté zkušenosti a rád pomůžu. (viz E-mail vlevo) Výsledková listina Jihlavského slavíka je na www.ddm.ji.cz

Reagovat

Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 Milada Jiráčková
9.11.2009
11:37:19

Pochvala

Moc hezké stránky, nevěděla jsem o nich a jsem ráda, že už vím. Budu sem chodit.  smile03 

Reagovat

Level autora: 0 Jiří Pykal
E-mailová adresa WWW adresa
23.10.2009
22:07:18

Komentář: Pozemek Modety u ZOO stále budí emoce

PETICE na podporu rozvoje ZOO

Petici Budoucnost ZOO Jihlava můžete podepsat online na: http://www.petice.net/budoucnost-zoo-jihlava Více informací a petice ke stažení na: http://www.ostrovdeveloperu.cz Děkujeme Vám za podporu, Jiří Pykal, za petiční výbor.

Reagovat

Level autora: 0 T.Bukovsky
E-mailová adresa 
14.10.2009
23:51:56

Komentář: Pozemek Modety u ZOO stále budí emoce

Samozřejmě, že pozemek by město mělo chránit jako oko v hlavě..V tomto stojím za Zelenými.ZOO je poklad Jihlavy smile26 !
nicméně...pan Vofsík , přehodný pilný kopírující žák pana Dohňala (kamže to dohnal?Víme všichni...)to dopracoval s úctou k občanské jihlavské cti a oddanosti také velmi daleko, že? Až na periferii vědomí, že je Jihlavan.No a ještě poznámka v globálu...
Na druhou stranu právě tito Zelení by si měli uvědomit, že ač ani já - jako oni "nemusí" pana prezidenta Klause ..tak tentokráte by měli stát za ním co se týká dodatku k podpisu Lisabonu.
Víte... i senilní stařík může mít dobrý nápady...Protože právě i mnozí Jihlavané žijí na místě apod, které by jednou mohli být nuceni opustit, kdyby Demokratické Německo zneužilo Demokracie a začalo piskat na pišťaly a bubnovat za svitu loučí ulicemi Norimberka atd,apod.Nebo tak nějak ...Dalimil, pokud to byl on, kdo napsal nejznámější českou kroniku už dávno před Nácky psal: Čechové věrní, Němci nikdá nevěř i kdyby ti hubu medem mazal.

Reagovat

Level autora: 0 Johnny5
E-mailová adresa 
15.10.2009
13:42:46

Zastávám podobné názory jako vy a těší mě, že nejsem sám.


Level autora: 0 mic
4.10.2009
08:31:09

Jihlavští sportovci přivezli medaile

V sobotu 3.10. pořádal Sokol Dalešice pod záštitou Sokolské župy plk. Švece již tradiční podzimní závod v přespolním běhu. Počasí přálo a tak byla účast hojná. I Jihlava byla zastoupena poměrně početnou výpravou běžců. Vždyť jen rodina Molvova vyslala čtyři své reprezentanty. A všichni získali ocenění. Malý Honzík dostal cenu pro nejmladšího účastníka, Vojta vybojoval stříbrnou medaili za mladší žáky, Ondřej bronzovou v kategorii starší žáci III a nakonec nejstarší ze závodících bratrů, Vít, si doběhl také pro bronz. Tím ale úspěch jihlavských sokolů nekončí. Ondru Molvu předběhl Vojta Karásek a umístil se tak na druhém místě, za dorostence získal bronzovou medaili Petr Domkař, v kategorii mužů si odnesl stříbro Martin Zuzaňák a bronz Pavel Brada. Celkem tedy jihlavské zastoupení běžců získalo tři stříbrné a čtyři bronzové medaile, což je v silné konkurenci hlavně místních Dalešických sportovců velký úspěch. Pořadatelé zvládali organizaci závodu na jedničku, připravili závodníkům příjemné prostředí s občerstvením a ceny útěchy i pro běžce kteří se neumístili na medailových místech. Díky za to, že se ještě najdou nadšenci, kteří podporují i jiné sporty než je fotbal a hokej.

Reagovat

Level autora: 0 Peta
E-mailová adresa 
2.10.2009
16:24:28

Komentář: Pablo Picasso: V Jihlavě začíná výstava

Já na té výstavě byl a byl jsem zklamanej!Žádnej olej!Jen spousta nějakejch návrhů a "nedodělek"jako by mu roztrhali skicák a chodilo se jen na jméno!Obrázků je tam málo a tak čtyři zajímavé!

Reagovat

Level autora: 0 Mi-lada
9.11.2009
11:35:07

Výstava už skončila, na poslední chvilku jsem tam taky byla.Nečekala jsem žádné zázraky, výtvarnému umění ani za mák nerozumím, ale číst umím, takže jsem věděla , že jdu na grafiku, plakáty a skicy. Šla jsem tam spíš z pocitu, že bych takovou příležitost neměla propásnout a nelituju toho. Docela mě to oslovilo, takže pořadatelé díky. Je mi líto, že jste si to neužil.


Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 mic
E-mailová adresa 
28.9.2009
22:04:42

Koncert

Je tu opět podzim a s ním přichází nová várka koncertů a jiného kulturního vyžití. Právě jsem se vrátil ze Svatováclavského koncertu v kostele sv.Ignáce. Byl to úžasný zážitek a divím se, že kostel nebyl plný. Vy, kdo jste tam nebyli, přišli jste o hodně. Třeba i o to, že se, zpočátku sice nesměle, ale později s plným nadšením, začalo i v Jihlavě tleskat nejen mezi jednotlivými skladbami, ale dokonce i mezi větami. Možná, že některým konzervativcům to až tak moc nesedí, ale podle mne potlesk dodává vystoupení lepší atmosféru, unavení se probudí a během produkce nespí a umělci vědí, že se jejich umělecký projev obecenstvu líbí a že netleská jen ze zdvořilosti. Všichni interpreti byli úžasní, pěvecký sbor Melodie (poděkování patří i dirigentovi panu Jakešovi), bratři Hofbauerovi, paní Fučíková i pan Šrubař. Abych jen nechválil, skladba od J. Haydna mne jako jediná nudila a organizátoři předávali květiny v ošoupaných džínách - alespoň ve sváteční den, do kostela a na tak krásný koncert by si mohli třeba půjčit nějaké slušné oblečení, jestli jim v šatníku chybí. Věřím, že kdybych se jich zeptal, zda se jim líbí prior na náměstí, opověděli by že ne. Proč, protože není stylový, nepatří tam. A oni sami se nechovají stylově.

Reagovat

Level autora: 3 Paris
29.9.2009
09:33:28

Michale, dal jsem ti tvůj příspěvek do článků. Doufám, že to nevadí  smile03 


Level autora: 0 mic
E-mailová adresa 
29.9.2009
22:25:01

Nevím sice co na to Michal Slavík, mě, jako autorovi článku to nevadí, ale jmenuji se jinak.


Level autora: 3 paris
2.10.2009
12:43:05

Tak to se velice omlouvám... jednalo se o shodu přezdívek a žil jsem v domění, že příspěvek psal někdo jiný...


Level autora: 0 Pravdavzdyvitezi
E-mailová adresa 
19.9.2009
16:46:09

NOS Jihlavy

Taky jste si všimli onoho super výsledkového paradoxu Made in RadniceJIhlava? Ona akce Nos Jihlavy....šlo o ten smrad z Dřevařů...dnes Kronospanu atd...Prostě všimli jste si, v období, kdy se měli dobrovolní čichači zaměřit na ten (PPF)puch,prach,formaldehyd..jak bylo čisto ve vzduchu smile25 ?A nyní zase smrádek.....PPF...Nicméně pamatuji osobně doby, kdy jeden mrňavý budižkničemu jménem Lrudolf právě v té fabrice skorošef přikazoval drtit (zakázano!! )formaldehydové desky(špatně slepeny)jako recyklát tajně v noci (milí hygienici spinkají..)a pak Vám to lhostejným občanům Jihlavy hezky profiltroval přes sušičku onen buněčný jed a mrsk znovu do výroby...až bude mít někdo raka a jiné nádory, vzpomeňte si na pana Lrudolfa... skorobůh...

Reagovat

Level autora: 3 Paris
15.9.2009
07:50:48

Proč nechce město areál Modety

Proč nechce město koupit areál Modety, aby se mohla rozšiřovat jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ZOO v ČR? Co je pravdy na tom, že Vovsík se raději přiklání k tzv. ZOO ostrůvkům rozsetých po městě, než ke komplexnímu areálu. Tulip Property Development je vážný zájemce, který má s Modetou zcela jiné plány. Je to smutné, ale opět a opakovaně se mi zdá, že tu něco nevoní. A mám opět mám pocit, že toto rozhodnutí určitě nebude v zájmu většiny obyvatel Jihlavy.

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa 
19.9.2009
03:27:33

Zoologická zahrada by si zasloužila celé udolí až k stadionu Modeta.Nejen na druhou stranu...Naše Jihlava není naše Jihlava...ale těch domýšlivých uzurpátorů , kteří rozhodují pomocí myšlenek sevřených do schematických tabulek omezenosti. A nebudeš tomu věřit..ještě se přitom plácají po ramenou...Je pěknou Jihlavskou tradicí, že nemoudří se prosadí a moudří neumí tak lhát...Když už ti nemoudří se stále bolševickým viděním světa zprznili Jihlavu dalšími architekt.zrůdnostmi(ač patří do různých demokrat.stran, zdá se, že jen Jihlava z toho pujde maximálně na velkou stranu)tak by se mohla aspoň podporovat ta naše ZOO.Ta totiž vedle toho uměle preferovaného muzik - Israelity a čárkovým kodem ukrytého parkánu je to málo co je známo o Jihlavě.


Level autora: 0 mic
28.9.2009
21:22:43

K tomu už není co dodat. Vše podstatné bylo výše řěčeno a nezbývá mi nic jiného, než s tím souhlasit


Level autora: 0 aik4
E-mailová adresa 
30.8.2009
13:36:50

nenápadné děti

Zajímalo by mne, jesli si někdo všiml, že nejmenovaná menšina ve své juvenilní fázi vývoje docela úspěšně obsadila podloubí Billy v Jihlavě,lavičky okolo ní a docela precizně tam nejen prodává drogy, konzumuje často pochutiny podivně získané v blízkém obchoďáku (chudáci zaměstnanci Billy),ale předvádí zcela vytříbeně jak to asi vypadá v Chánově, když po sobě nechá takový brajgl a veřejný dům, že brodit se odpadky a plivanci pro nastupující do trolejbusů je učiněná rozkoš nemalá..nikde jsem neviděl tolik hlenů a vajglů po kupě jako u schodů do Bilůly v podloubí. Hlavně aby to nebyla Dyškryminácyja, že?...copak děláte Policajti, co smile25 ?Dovolená  smile25  Už rok,ne?

Reagovat

Level autora: 0 x
10.9.2009
09:23:10

Je to tak každý podvečer.Děťátka zkoušejí co vše si mohou dovolit.
Jediná rada: Volejte Policii ČR s tim, že v dané lokalitě není bezpečno
a Městská policie to neřeší. Mobilní telefon má skoro každý a je to neplacené volání. Jedině tak si tohoto stavu někdo všimne. Svou nevšímavostí riskujete, že za dva tři roky vás tato Děťátka požádají o peníze či cokoli jiného a vy nedokážete odmítnout. Bude jich víc, budou
silnější, budou To potřebovat a podporu ještě díky věku nedostanou.


Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa 
30.8.2009
13:22:54

Komentář: V novém parku usazeny nové sochy

Osobně si myslím, domnívám se, že to zase není až taková nezajímavá kompozice soch. Možná nemám příliš velký cit pro vjem, ale subjektivně mně to připomíná parádní schody do nebe...pořád mnohem lepší než celý bolševický Prior a nebo ta novodobá Odesácká zrůdnost CITY PARK.

Reagovat

Level autora: 3 Paris
31.8.2009
07:07:37

U Cityparku slibovaly, kromě obchodů i střešní zahrady s odpočinkovou zónu a výhledem na hradby a také kruhový objezd u vjezdu do podzemních garáží, ovšem zůstalo jen u slibů. Místo tržnice slibovali park. ...a vznikl park. Moderně pojatý, jen té zeleně jsem čekal víc. Betonových a asfaltových ploch, do kterých se nevsákane ani kapka, máme ve městě dost, zde přibyla ještě plocha kamenná.


Level autora: 0 mic
3.9.2009
20:24:17

Co je hezké a co je ošklivé? Podle mne hodně záleží na souvislostech, na tom v jakém prostředí se právě daný objekt nachází. Ve smokingu se nedá jít na techno párty a do divadla na "klasiku" by asi nikdo nešel oblečen jako pankáč. Prior by zřejmě nikomu nevadil uprostřed sídliště, City park by se vyjímal na okraji města, kde by z dálky vynikla jeho kompozice "čárového kódu" a nové sochy z leštěné žuly by se hodily do moderní zástavby s velkým podílem skleněných a leštěných kovových prvků. Tyto stavby nejsou ve své podstatě ošklivé, jen stojí na nesprávných místech. Pokud se projektanti těchto tří staveb řídí ve svém osobním životě stejnými pravidly jako ve svém pracovním, poznáte je na ulici jednoduše. Na nohou kozačky, nad tím plážové trenýrky, sako s kravatou a na hlavě rádiovku. Jsem tak trochu muzikant a tak možná své okolí vnímám jako hudební skladbu, kde musí vše do sebe pěkně zapadat aby se to dalo poslouchat. Proto mne mrzí, že Jihlava začíná být čím dál kostrbatější, přitom má na to být krásná.


Level autora: 3 Paris
15.9.2009
07:51:36

Michale, musít s tebou jedině souhlasit. Lépe vystihnout to snad ani nejde  smile106 


Level autora: 0 mic
29.9.2009
22:28:15

Díky, ale nejmenuji se Michal.


Komerční sdělení:

Originální dárek
Level autora: 0 Eugen
E-mailová adresa WWW adresa
22.8.2009
16:30:18

Komentář: K výročí 100 let MHD proběhnou v září oslavy

Nemám nic proti zkopírování článku milý Tomáši, ale alespoň zdroj by se hodilo udat. Jinak těch 4 ks si oprav na tři (podle posledních zpráv). A jestli budou stát na náměstí, to ještě není jisté, možná vše proběhne v areálu DP.  smile21 

Reagovat

Level autora: 3 Paris
24.8.2009
18:38:35

Milý Eugene, moc se omlouvám, ale došlo k tomu nedopatřením, resp. mojí nepozorností. Jak vidíte u všech článků zdroj uvádím jen u Vašeho mi to nějak vypadlo.

Tomáš Parůžek


Level autora: 0 mic
18.7.2009
11:28:48

Zdražení jízdného

Byl jsem svědkem, jak pan náměstek Vovsík přesvědčoval lidi, že se chystá vpodstatě zlevnění dopravy v Jihlavě. A už je to tady. Chcete si předplatit jízdné třeba na měsíc, musíte zaplatit stovku za čipovou kartu, která platí čtyři roky a která vám minimálně do listopadu bude k ničemu. Od listopadu se připravuje výrazné zdražení a čipovou kartu pak budete moci využít v době, kdy nebudete mít předplaceno jízdné, pro jednotlivé jízdy. Pokud nepojedete jen kousek, měla by vás stát jedna jízda 14 Kč. Pan Vovsík zdůrazňoval jaké supermoderní trolejbusy a autobusy se budou pro Jihlavu nakupovat. Já osobně bych uvítal spolehlivé vozy se základní nejnutnější výbavou, nejlépe koženkovými sedadly (v těch čalouněných se drží špína a také se zamlouvají vším), které by byly levné. Kdyby takovýchto vozů v Jihlavě přibylo a snížilo by se jízdné, ubylo by automobilů v ulicích centra a o to by hlavně mělo jít. Pokud chcete jet se svou čtyřčlenou rodinou do centra a jízda MHD vás vyjde dráž než taxíkem, zvolíte samozřejmě buď ten taxík, nebo ještě lépe svůj automobil.

Reagovat

Level autora: 0 Petrbudvar
E-mailová adresa 
11.8.2009
12:32:01

Vy se divíte zdražování MHD? Tak proč jste volili ODS, která se netají záměry likvidace hromadné dopravy jako celku. StaČÍ vzpomenout starostu Teplic, ten chtěl místní trolejbusovou síť úplně zrušit. Říman chtěl likvidaci poloviny železnic. Autobusy o víkendech na venkově zlikvidovat bohužel již dokázali. Bydlím ve městě, kde také vládnou oni "správňáci" a při nafukování rozpočtu jim je trolejbusová síť dobrá - aby se posléze z této kapitoly daly peníze přesunout na "potřebnější" stavby, třeba diskutabilní projekt silniční radiály. Ta má za úkol přivést do centra ještě více automobilů.....
Souhlasím s Vámi - nemám rád ksind, nejen v trolejbusech.


Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa 
31.8.2009
18:37:00

Naprostá pravda, naši radní a jejich lobbysté v našem městě jsou na úrovni doby kamenné a myšlením kdesi hluboko....a vůbec se mi zdá, že blbost lidská v demokracii kvete čím více čím vdalujeme sametové revoluci....


Level autora: 0 Jů a Hele
9.7.2009
10:19:07

ZasTUPITEL

Slovo zastupitel = zas- (opět, znovu) -tupitel (od slova tupý, tupec). Tzn. že se nikdy nemůžem dočkat rozumného (rozuměj netupého) zastupitelstva  smile03 

Reagovat

Level autora: 0 Křikloun
8.7.2009
13:11:55

Komentář: Kraj zrušil vlakové spoje, vinu hází na ČD

ICOM lobbuje.... to je všeobecně známé, že na Vysočině mají autobusy vždy přednost.

Reagovat

Level autora: 0 Michal
E-mailová adresa WWW adresa
25.6.2009
00:00:00

Pozvánka na akci v Telči

27.6.2009 se uskuteční v areálu Bike Parku Telč první ročník festivalu extrémních sportů v čele s freestyle BMX a MTB. Naváže tak na předchozí ročníky bikerských jamů a navíc se zde utkají i ti nejlepší barmani z republiky ve freestyle bartendingu. Celodenní program protkaný exhibicemi různých sportů (breakdance, skateboarding, inline, ..) naváže na večerní vystoupení kapel a djů, která potrvají až do pozdních nočních hodin. Z účinkujících vystoupí kapely 4th soul, Indien Ami, The Fake Tapes, Mamma Earth a DJ Merflinger. Celá tato akce bude veřejnosti přístupná zdarma.

více na www.itelc.net

Reagovat

Komerční sdělení:

Reklamní hrnky
Level autora: 0 Tomáš Bukovský
E-mailová adresa WWW adresa
20.6.2009
00:00:00

SOLIDARITA s živou přírodou na úrovni Evropsky významné lokality

Můj přítel a kamarád MUDr. Pavel Tomšík, Ph.D. mne požádal stejně jako mnoho jiných o pomoc v krizové situaci na perfektně druhově bohaté BIO-lokalitě "Na Plachtě" poblíž Hradce Králové.
Místní mafie se rozhodla tento poklidný kout přírody zmasakrovat buldozery a bagry a jak je vidět i jedovatou navážkou.Jedovatou nejen pro plazíky a hmyzáky,ale i pro děti a Vás dospěláky......
Provádím pro Vás bezplatnou chovatelskou a veterinární poradnu na veřejné burze nejen pro chovatele plazů atd,apod -(vždy poslední sobotu v měsíci v Dělnickém domě JIHLAVA) a tímto Vás žádám a prosím o dvě věci...prosím,přijďte podepsat petici k mému stolu(Veterinární poradna) na burze a nebo se osobně chopte SOLIDARITY s přáteli přírody v Hradci a zorganizujte vlastní aktivitu na podporu petice dle návodu přiloženého linku - souboru.
http://www.youtube.com/watch?v=IuuDcgwtZUE&feature=related

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš Bukovsky
E-mailová adresa 
20.6.2009
00:00:00

http://www.naplachte.cz/


Level autora: 0 Jirka
E-mailová adresa 
13.6.2009
00:00:00

Parkování

Jihlava má velké potíže s parkováním.Co takhle zbourat Štefánikova kasárna a udělat tam parkoviště s parkovou úpravou.Je to velká plocha a všude pár metrů.K nemocnici,centru,krajskému úřadu atd.Rozhodně by to bylo lepší,než tam postavit tzv.Dvojčata.To by nedostatek parkování jen zvýšilo.

Reagovat

Level autora: 0 Tomáš
16.6.2009
00:00:00

Dobrý nápad. Ani případná podzemní část parkoviště by nenarušila podzemní systém historického podzemí a katakomb jako v centru za Snahou, kde plánuje vystavět parkoviště pan Dobrovolný.


Provozovatel diskuse je Nezávislý Informační Server zJihlavy.cz nezodpovídá za obsah příspěvků diskutujících.
Nevhodné příspěvky mohou být administrátorem kdykoliv vymazány. Logoshop Admin Point
Výroba a správa webu: Logoshop - Grafické studio & Webdesign. Hosting: 3nicom websolutions.

Jihlava: Nezávislý info server